19.09.2021, 13:45

Серед дітей у всьому світі фіксують зараження маловідомим респіраторним вірусом

Ольга Романец | Всі новини автора
коронавирус

Лікарі ряду країн світу зафіксували серед дітей різке зростання інфікування сезонним респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).

Як повідомляє BBC, раніше лікарі вважали RSV сезонним вірусом, який з'являвся взимку. Однак в останні місяці в Північній півкулі спостерігається несподіваний сплеск випадків захворювання, передає Час Пік.

Зокрема, на початку 2021 року співробітники дитячої лікарні Маймоніда в Брукліні штату Нью-Йорк в США помітили, що в лікарню прибуває все більше дітей і немовлят з кашлем, деякі з яких насилу могли дихати. З'ясувалося, що вони були інфіковані RSV-респіраторно-синцитіальним вірусом, який поширюється взимку і може викликати проблеми з легенями.

У наступні місяці вірус почали фіксувати у дітей з США, Швейцарії, Японії та Великобританії. За словами лікарів, дивна "поведінка" вірусу є непрямим наслідком пандемії COVID-19. У минулому році карантин і гігієнічні заходи припинили поширення коронавірусу, а також інших вірусів, таких як RSV. В результаті у дітей не було можливості виробити проти них імунітет.

Як зазначає видання, інфекція RSV сама по собі не є приводом для занепокоєння. За даними Центрів США з контролю і профілактики захворювань, більшість дітей переносять її у віці до двох років. Значна частина з них переносять її як застуду з нежиттю і кашлем і вилікується самостійно. Але у деяких немовлят і маленьких дітей це може викликати бронхіоліт - запалення нижніх відділів легенів.

Читайте також: В Україні оголошено штормове попередження: які області заллє

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: