26.09.2021, 20:46

Швейцарці на референдумі підтримали легалізацію одностатевих шлюбів

Марина Началова | Всі новини автора

Швейцарія скоро може легалізувати одностатеві шлюби: більшість громадян, які проголосували на референдумі 26 вересня, висловилися за цю ініціативу.

Швейцарія досі залишається однією з останніх розвинених країн західної Європи, в якій одностатеві пари не можуть укласти офіційний шлюб, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Після закриття дільниць для голосування стало попередньо відомо, що поправки до цивільного кодексу Швейцарії (шлюб для всіх) підтримують 64,1% тих, хто проголосував. 35,9% учасників референдуму висловилися проти.

Явка на голосування на референдумі по країні склала 52,6%.

Як зазначають ЗМІ, результати голосування не стали несподіванкою, адже в соцопитуваннях, які проводилися в останні тижні, більшість швейцарців також підтримали легалізацію одностатевих шлюбів.

Досі в Швейцарії одностатеві пари могли укладати тільки так зване "зареєстроване партнерство". Щорічно такі соціальні контракти підписували близько 700 пар. У багатьох аспектах дані партнерства надавали їх учасникам ті ж права і вимагали виконувати всі ті ж обов'язки, що і у випадку з одруженими гетеросексуальними парами: наприклад, партнери могли вибрати спільне прізвище, їхні взаємні інтереси захищалися в разі розірвання договору оренди житла або при отриманні частки в спадщині.

Читайте ще: У Німеччині оприлюднили результати екзитполів на виборах до Бундестагу

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: