28.11.2021, 21:21

Більшість швейцарців підтримали ковід-сертифікати: попередні результати референдуму

Марина Началова | Всі новини автора

Сьогодні у Швейцарії відбувся референдум, на якому мешканці країни висловили своє ставлення до обов'язкових ковід-сертифікатів.

Результати екзитполів показують, що близько двох третин тих, хто проголосував, підтримали закон, відповідно до якого у Швейцарії діють ковидні перепустки, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

За даними компанії GFS Bern, яка проводить дослідження, 63% швейцарців висловили підтримку закону, який передбачає обов'язкове пред'явлення сертифікату про вакцинацію, перенесену коронавірусну хворобу або негативний тест. З вересня 2021 року такі документи вимагають під час відвідин різних громадських місць та заходів.

В очікуванні протестів поліція оточила резиденцію уряду та парламенту у Берні.

Як і в більшості країн Європи, у Швейцарії зростає невдоволення обмеженнями, спрямованими на стримування пандемії, та примусом до вакцинації. Раніше поліція посилила безпеку щодо кількох політиків, які зіткнулися з потоком образ і навіть погроз смертю.

Деякі демонстрації у Швейцарії призвели до запеклих сутичок із поліцією, яка застосувала гумові кулі та сльозогінний газ для стримування натовпу.

Як уже повідомлялося, в ЄС дали рекомендації у зв'язку з поширенням штаму COVID-19 "Омікрон".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк