23.01.2022, 15:28

Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після скандальних заяв про Україну

Марина Началова | Всі новини автора

Командувач військово-морських сил Німеччини віце-адмірал Кай-Ахім Шенбах подав у відставку після скандалу, який спалахнув через його проросійські заяви.

Шенбах озвучив низку скандальних тез на конференції Індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Що сказав Шенбах?

Зокрема, на його думку, Україні не вдасться повернути Крим під свій контроль.

"Крим пішов і ніколи не повернеться, це факт. І ми повинні керуватися фактичним станом справ, а не емоціями", - заявив віце-адмірал.

Шенбах також сказав, що Україну не варто приймати до НАТО, оскільки частина її території окупована. Грузія на його думку також не має стати членом Альянсу.

"Донбас окупувала російська армія, або як їх називають, "ополченці". Подивимося на Грузію, яка прагне до НАТО. Чи відповідає вона критеріям? Так. Чи розумно приймати її як члена НАТО? Ні. Це не те саме, що з балтійськими державами, тому що вони були суверенними країнами до того, як Росія відступила від них", - заявив Шенбах.

Також він висловився про "повагу" до російського президента Володимира Путіна.

"Насправді він [Путін] хоче, щоб його поважали... І, боже мій, виявити повагу - це так мало коштує, нічого насправді не коштує. Досить легко проявити повагу, яку він вимагає і, напевно, заслуговує" , - сказав воєначальник.

Наслідки

Заяви Шенбаха швидко розлетілися по ЗМІ та стали предметом бурхливих обговорень. У Міноборони Німеччини заявили, що слова голови ВМС не відповідають офіційній позиції відомства, і Шенбаху доведеться дати пояснення.

Після того як скандал спалахнув, Шенбах заявив, що його висловлювання є його персональною точкою зору і не відповідають офіційній позиції Бундесверу.

"Необережно, неправильно оцінив ситуацію, я не повинен був так чинити. У цьому нічого інтерпретувати, це була очевидна помилка", - написав він у Твіттері.

Незважаючи на вибачення Шенбаха, з усіх боків продовжували звучати обурені коментарі. Зрештою, віце-адмірал подав у відставку.

Як стало відомо, міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт та генеральний інспектор збройних сил Еберхард Цорн вже прийняли заяву Шенбаха про відставку. Замість нього мають призначити контр-адмірала Яна Крістіана Каака, який зараз виконує обов'язки заступника командувача ВМС ФРН.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: