21.09.2022, 20:44

Про допомогу Україні та ядерні загрози: головні заяви Байдена на Генасамблеї ООН

байден

Росія має намір стерти Україну з карти світу, як і право українців на існування. Вона має бути притягнута до відповідальності за безпрецедентну війну.

З відповідною заявою виступив президент США Джо Байден на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку у середу, 21 вересня, передає Час Пік.

За словами Байдена, розкриті злочини, у тому числі нещодавні масові поховання в Ізюмі, свідчать про наміри РФ у цій війні. За словами американського лідера, РФ має бути притягнута до відповідальності за військові злочини.

"Імперські амбіції неможливо реалізувати без наслідків, тому що тоді ми ризикуємо всім, що є ООН", - зазначив президент США.

Байден про ядерні загрози з боку РФ

Байден нагадав, що в сьогоднішньому зверненні президент РФ Володимир Путін виступив з ядерними погрозами проти Європи, порушуючи Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

"Ніхто не може виграти ядерної війни, і цього ніколи не станеться", - констатував Байден.

Він також зазначив, що "референдуми", які організує РФ на окупованих територіях України, є порушенням Статуту ООН. 

Байден про допомогу Україні

За словами Байдена, США хочуть, щоб війна закінчилася на справедливих умовах: територія іншої країни не може бути взята силою. У зв'язку з цим американська сторона має намір і надалі підтримувати Україну.

"Сьогодні я оголошую про надання ще 2,9 мільярда доларів рятівної гуманітарної та продовольчої допомоги тільки цього року. Тим часом Росія поширює брехню, намагаючись звинуватити нас у продовольчій кризі", - сказав американський лідер.

Читайте також: Естонія не надаватиме притулку громадянам РФ, які тікають від мобілізації

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: