23.01.2023, 12:55

Німеччина ухвалить рішення про постачання танків Leopard 2 в Україну "найближчим часом"

Ольга Ранська | Всі новини автора
Писториус

Офіційний Берлін заявляє, що незабаром буде ухвалено "швидке рішення" про постачання танків Leopard 2 до України, оскільки західні лідери посилюють тиск на Німеччину, щоб вона відправила сучасне озброєння до Києва після неодноразових прохань президента Володимира Зеленського.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що очікує на своєчасне рішення про постачання танків, додавши, що вважає їх необхідними для українського наступу на сході Луганської області та Донбасу. Про це сьогодні повідомляють іноземні ЗМІ, передає Час Пік.

"Всі розуміють, чого він [президент України Володимир Зеленський] потребує, і всі розуміють необхідність, і тому скоро буде рішення, яким би воно не було", — заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вчора громадському телеканалу ARD.

"Те, що танки потрібні, що потрібен наступальний рух щодо Донбасу, стосовно Луганська, це абсолютно ясно, але як це буде потім оснащено, треба дивитися, але є й інші держави, які можуть зробити свій внесок", — додав він.

Хоча він назвав Німеччину "нацією Leopard", додавши, що вона несе "особливу відповідальність, яку ми маємо виконати", Пісторіус наголосив на важливості того, щоб рішення щодо танків Leopard "було тісно узгоджене" з союзниками. Зброя, вироблена в країні та призначена для ведення війни, не може бути реекспортована без схвалення федерального уряду відповідно до законодавства Німеччини. Тому, відповідно до "Закону про контроль над військовою зброєю" уряд Німеччини має дати згоду на будь-яке постачання зброї німецького виробництва до зони бойових дій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччині досі не вдалося домовитися зі своїми ключовими західними союзниками про відправку танків Leopard 2 в Україну, попри зростаючий тиск з боку НАТО й Києва з метою збільшення військової допомоги напередодні потенційного весняного наступу Росії.

Читайте також:

Підсумки зустрічі "Рамштайн-8" та головні заяви керівництва Пентагону

Новий міністр оборони Німеччини анонсував свою поїздку до України

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк