25.03.2023, 16:15

"Китай поки що не постачав зброю Росії, але не факт, що не буде" - Байден

Марина Началова | Всі новини автора
Байден

Китай чи не єдиний серйозний союзник Росії, допомога якого може суттєво змінити перебіг подій в українсько-російській війні. Росія сподівається на допомогу з озброєнням та боєприпасами - Китай поки думає.  

Після візиту Сі Дзіньпіна до Москви питання постачання озброєння повисло у повітрі. За даними міжнародних та українських експертів, Китай не хоче подальшої світової ескалації, і тому запит Кремля на постачання озброєння залишився без відповіді.

Президент США Джо Байден заявив, що Китай не надавав значну зброю Росії для її війни в Україні, повідомляє агенція ]]>Reuters]]>, передає Час Пік.

Про це Байден заявив під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві у п'ятницю, 24 березня.

"Я вже останні три місяці чую про те, що Китай збирається надати значну зброю Росії", - сказав Байден, -  "Вони ще цього не зробили. Це не означає, що не зроблять, але ще цього не зробили".

Читайте також: Китайсько-російські переговори закінчились: результати перемовин в новій карикатурі від Vit Richer

Водночас глава євродипломатії Борель повідомив журналістам Financial Times, що Сі Цзіньпін дав зрозуміти Путіну, що застосування ядерної зброї неприпустимо. 

За його словами, поїздка лідера КНР "зробила світ безпечнішим, зменшивши ймовірність того, що Путін застосує ядерну зброю". Він додав, що Сі Цзіньпін ясно дав Путіну це зрозуміти під час поїздки до Москви, де він представив свій "мирний план", в якому йшлося про неможливість застосування ядерної зброї.

Водночас глава євродипломатії зазначив, що не бачить доказів того, що Китай має намір постачати Росії зброю.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк