Аварія двох російських танкерів у Керченській протоці загрожує масштабною екологічною катастрофою, - Greenpeace
15 грудня в Керченській протоці через шторм сталося зіткнення двох російських танкерів, які перевозили паливо для російського флоту. В результаті аварії у воду потрапило понад 4 тисячі тонн мазуту та інших нафтопродуктів. Це вже спричинило занепокоєння екологів і міжнародної спільноти, адже наслідки можуть бути катастрофічними для морської екосистеми.
За інформацією, наданою Greenpeace Ukraine , танкери з вимкненою системою визначення місцезнаходження суден перебували в зоні протоки щонайменше 12 днів до інциденту, передає Час Пік.
Їх маршрут починався з Волгограда і закінчувався у Керченській протоці, де судна потрапили у сильний шторм.
Експерти підозрюють, що танкери перевозили паливо, призначене для потреб російського флоту, що може свідчити про їхній стратегічний характер. Такі аварії не тільки мають локальний вплив, але й здатні створювати довготривалі екологічні загрози.
За словами доктора Пола Джонстона, керівника дослідницьких лабораторій Greenpeace на базі Університету Ексетера у Великобританії, мазут є одним із найбільш небезпечних для довкілля нафтопродуктів. Його важко очистити через щільність і тенденцію до осідання на дно. Якщо забруднення дійде до берегової лінії, очищення стане надзвичайно складним, а вплив на морську фауну — катастрофічним.
Особливу небезпеку становить можливість тривалого витоку нафтопродуктів у разі затоплення танкерів. У Greenpeace наголошують, що подібні інциденти вже мали руйнівні наслідки для регіону. Наприклад, у 2007 році через витік 1,2 тисяч тонн мазуту з російського танкера біля півострова Тузла було завдано серйозної шкоди, що спостерігалася навіть через рік після аварії.
Greenpeace закликає до негайних дій, щоб зменшити вплив катастрофи на екосистему Чорного моря та узбережжя. Організація вимагає прозорості з боку російської влади щодо розслідування обставин аварії та заходів з ліквідації її наслідків.
Витік понад 4 тисяч тонн мазуту вже викликав тривогу серед екологів, адже його токсичний вплив може поширитися на сотні кілометрів. Морські тварини, рослини та птахи ризикують стати жертвами цього забруднення, що може мати довгострокові наслідки для екології регіону.
Читайте також:
У Краснодарському краї РФ згорів винищувач Су-30 і було пошкоджено 3 залізничні локомотиви - ГУР
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |