У Мʼянмі внаслідок потужного землетрусу загинули 144 людини, сотні постраждали: кількість жертв може зрости

Потужний землетрус, який стався в Мʼянмі та Таїланді, призвів до великої кількості жертв та значних руйнувань. За офіційними даними військової адміністрації Мʼянми, наразі підтверджено загибель щонайменше 144 осіб, понад 730 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Рятувальні роботи тривають, а під завалами можуть залишатися десятки людей. Експерти та влада попереджають: кількість загиблих може зрости.
Про це повідомляють Reuters і BBC , передає Час Пік.
Епіцентр землетрусу знаходився неподалік кордону Мʼянми та Таїланду, поштовхи сягали потужності понад 6 балів за шкалою Ріхтера. Найбільших руйнувань зазнали два міста у Мʼянмі, де стихія зруйнувала житлові будинки, адміністративні споруди та інфраструктуру. Місцеві та міжнародні інформаційні агенції поширюють фото й відео, на яких видно зруйновані будівлі, завали та людей, які шукають своїх близьких серед уламків.
Очільник військового уряду Мʼянми звернувся до громадян у п’ятницю ввечері під час спеціального телевізійного виступу. Він підтвердив дані про загиблих і травмованих, висловив співчуття родинам постраждалих та закликав місцеве населення допомагати рятувальникам.
Крім того, серйозних наслідків зазнав і сусідній Таїланд. За словами міністра оборони Таїланду Пхумтама Вечаячая, в країні внаслідок землетрусу загинули щонайменше троє людей. Найбільше постраждалих зафіксовано через обвалення будівель. Особливо драматичною стала ситуація в одній із недобудованих багатоповерхівок у столиці Бангкоку, яка обвалилася під час поштовхів. За попередніми даними, щонайменше 90 людей у Таїланді вважаються зниклими безвісти. Міністр не уточнив деталей пошукових операцій, однак підкреслив, що влада робить усе можливе для порятунку людей.
Станом на зараз у регіоні працюють рятувальні підрозділи, військові та волонтери. Важку ситуацію ускладнюють перебої з електропостачанням, заблоковані дороги та ризик повторних поштовхів.
Міжнародні гуманітарні організації вже запропонували допомогу Мʼянмі та Таїланду для подолання наслідків катастрофи. Проте основною проблемою залишається нестача ресурсів та обладнання для оперативного розбору завалів, а також евакуації постраждалих.
Очікується, що остаточна інформація про кількість жертв та масштаби руйнувань з’явиться після завершення рятувальних операцій.
Читайте також:
Технічний колапс повернувся: чому онлайн-квитки "Укрзалізниці" знову недоступні?
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |