22.10.2020, 11:51

Зеленський підписав Закон про безпеку та якість донорської крові

Леся Матвеева | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
Зеленский подписал Закон "О безопасности и качестве донорской крови

Документ адаптує вітчизняне законодавство до правової системи (acquis) Європейського Союзу в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» № 931-ІХ, який парламент ухвалив 30 вересня 2020 року, повідомляє Час Пік з посиланням на прес-службу глави держави.

Зазначається, що документ визначає засади державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування та реалізації донорської крові та її компонентів, а також функціонування системи крові.

Крім того, закон визначає стандарти безпеки та якості донорської крові та її компонентів задля надання рівного доступу українцям до якісних і безпечних компонентів донорської крові в необхідній кількості, а також з метою гарантування безпеки та здоров’я донорів крові та компонентів крові.

"Згідно з законом, в Україні має бути створений уповноважений орган з ліцензування діяльності суб’єктів системи крові, контролю за їхньою діяльністю та збору інформації, яка стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов’язаних з операціями з донорською кров’ю та компонентами крові.

Крім того, документ передбачає створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, що не можуть бути донорами, та його інтеграцію до eHealth", - повідомили в офісі президента.

Читайте також:

Що чекає школярів після канікул: У МОН розповіли, хто залишиться на дистанційному навчанні

У МОЗ озвучили правила безпеки під час голосування на виборах 25 жовтня

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n