01.03.2021, 21:48

Вперше в Україні робот-хірург Da Vinci прооперував дитину

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

У клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше зробили унікальну операцію: робот-хірург Da Vinci позбавив 13-річну дівчинку від болей.

Про це розповів у Фейсбуці директор лікарні Олег Самчук, передає Час Пік.

Він зазначив, що операція проводилася через три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини.

Пацієнткою була 13-річна дівчинка із сусідньої області, що народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою.

Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом.

Як зазначив Самчук, у розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тому, дізнавшись про наявність Da Vinci у львівській лікарні, батьки дівчинки звернулися туди.

З допомогою Da Vinci лікарі зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин.

На операцію пішло майже три години, вона пройшла успішно, ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором, зазначив Самчук.

Операцію виконували: дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко.

Читайте ще: Відсьогодні українці можуть записатися у чергу на вакцинацію від COVID-19: інструкція

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss