14.04.2021, 15:13

Степанов заявив, що епідемія COVID-19 в Україні пішла на спад

Марина Началова | Всі новини автора
степанов

Ситуація із коронавірусом в Україні поступово стабілізується - епідемія починає йти на спад.

Про це заявив у Фейсбуці міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає Час Пік.

"Ми витримали черговий стрибок захворюваності на COVID-19, і поступово ситуація почала покращуватися. Як і прогнозували наші експерти-епідеміологи, зростання кількості хворих тривало до початку квітня. Зараз у багатьох регіонах ситуація стабілізується. Вже 10 днів ми спостерігаємо спад захворюваності по Україні. Вчора був перший день, коли кількість виписаних із лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих. Декілька областей, зокрема Івано-Франківська і Закарпатська, вийшли з червоної зони", - зазначив Степанов.

За його словами, минулого тижня до лікарень потрапили на 2000 пацієнтів менше, ніж позаминулого. Також спостерігається зниження кількості тих, хто захворів.

Степанов подякував лікарям та заявив, що завдяки чіткій стратегії і вивіреним діям МОЗ українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії без паніки та з мінімальними обмеженнями.

"Наш адаптивний карантин, ефективність якого оцінили і в Європі, був певним балансом між життям країни, роботою підприємців і епідеміологією", - написав очільник МОЗ.

Степанов при цьому зазначив, що деякі регіони, зокрема Київ, Хмельницька, Львівська та Полтавська області продовжують перебувати в червоній зоні підвищеної епідемічної небезпеки, ситуація там залишається надскладною.

Нагадаємо, МОЗ планує виділити 6,5 мільярда на закупівлю вакцини.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк