17.05.2021, 18:36

Втратив надію повернутися живим: українець, якого 7-й рік утримують у російській тюрмі, має намір оголосити голодування

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Український політв’язень Валентин Вигівський має намір оголосити голодування, адже втратив будь-яку надію повернутися живим на Батьківщину.

Про це повідомила у Фейсбуці Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Час Пік.

Вона зазначила, що Вигівський 7-й рік перебуває в незаконному ув’язненні та наразі утримується в «ФКУ ИК-11 УФСИН РФ по Кировской области» у нелюдських умовах.

Постійне перебування у холоді та у повній ізоляції призвело до погіршення стану здоров’я Валентина.

Крім того, адміністрація виправної установи здійснює систематичний психологічний тиск на нашого співгромадянина - без будь-яких пояснень та причин поміщує в ШІЗО, знімає гроші з карткового рахунку, які рідні йому перераховують для придбання харчових продуктів та засобів гігієни, повідомила Денісова.

За її словами, через перебування довгий час у такому важкому психоемоційному стані, Валентин повідомив рідним про намір розпочати голодування, якщо ситуація ніяким чином не зміниться.

"Вважаю дії, які свідомо вживаються адміністрацією виправної колонії нічим іншим, як катуванням та нелюдським чи таким, що принижує гідність людини поводженням. Це є прямим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також пунктів 10, 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН", - заявила Денісова.

Вона звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно поновити права громадянина України, а саме, забезпечити відповідні умови тримання, перевірити правомірність дій адміністрації виправної колонії щодо поміщення Валентина Вигівського в ШІЗО та незаконного використання його власних коштів.

Денісова також просить міжнародну спільноту здійснити відповідне реагування щодо ганебного порушення прав українського політв’язня та застосувати всі можливі механізми задля звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

У вересні 2014 року окупанти затримали Вигівського під час приватного візиту до Сімферополя. Його звинуватили у шпигунстві. У грудні 2015 року Московський обласний суд засудив його до 11 років колонії суворого режиму.

Нагадаємо, у Кремлі відреагували на ідею обміняти Медведчука на політув'язнених українців.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss