06.07.2021, 21:42

Третина українців має антитіла до коронавірусу: Радуцький розповів про попередні результати дослідження

Марина Началова | Всі новини автора
радуцкий

Експерти ходять по домівках українців, щоб з'ясувати, який відсоток людей у нашій країні має антитіла до COVID-19. За попередніми даними, імунітет до коронавірусу виявлений у третини учасників дослідження.

Про це повідомив у Фейсбуці голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, передає Час Пік.

"Третина українців мають антитіла до коронавірусної хвороби. Про це свідчать попередні дані дослідження, що проводить МОЗ, Центр громадського здоров’я, Світовий банк та Український інститут соціальних досліджень імені Яременка.
Упродовж липня група, до якої входять соціологи та медичні працівники, відвідують українські домогосподарства. Перші – проводять опитування, другі – безкоштовне тестування на антитіла. 
На даний час у дослідженні взяли участь близько 6 тис людей. 33% з них мають певний імунітет до коронавірусу", - зазначив Радуцький.

За його словами, на наступному етапі дослідження фахівці проведуть аналітичну роботу – визначать, яким чином антитіла утворились в організми людини. Важливо визначити, чи значною є частка тих, хто перехворів у легкій формі і навіть не здогадувався, що був інфікований. Остаточні дані дослідження планують опублікувати наприкінці серпня.

Як зазначив Радуцький, для прогнозування наступної хвилі пандемії дослідження колективного імунітету є вкрай важливим. Для ефективної боротьби з пандемією планується знайти відповіді на такі питання: 

  • Який відсоток українців справді перехворів на коронавірус?
  • Як часто люди з антитілами інфікуються повторно? 
  • Протягом якого періоду у людини в середньому залишаються антитіла після хвороби?

Радуцький повідомив, що для активізації аналітичної роботи розроблено законопроєкт № 4142 про систему громадського здоров’я. 

"Ми пропонуємо підсилити Центр громадського здоров’я мережею регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб. Вони будуть займатись прогнозуванням нових спалахів інфекційних хвороб, реагуванням на надзвичайні ситуації, розробляти державні програми боротьби з неінфекційними хворобами. Формально рішенням уряду Центри вже створені, однак без ухваленого законопроєкту повноцінно виконувати функції новим інституціям буде складно. 
Наразі Комітет завершує опрацювання поправок до другого читання. Сподіваюся, незабаром законопроєкт № 4142 буде відправлений до Верховної Ради на друге читання", - написав Радуцький.

Читайте ще: У Мін'юсті пояснили, чи будуть автоматично списувати з карток українців борги за комуналку

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: