10.07.2021, 20:41

У другій половині липня Україну охопить екстремальна спека, але це не найстрашніше

жара

У другій половині липня українці зіткнуться з хвилею екстремальної спеки. Цей період може затягнутися надовго.

Про це повідомила кліматолог Віра Балабух, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

"Так, дійсно, друга половина липня очікується найбільш спекотною... Вже наступного тижня температура повітря у нас буде перевищувати 30 градусів... Треба мати на увазі, що температура, про яку говорять синоптики - це температура в тіні і на висоті 2 метри. Зрозуміло, що на відкритих ділянках і трохи нижче ми будемо відчувати набагато більше теплове навантаження. Особливо в містах і особливо - діти та тварини. Це буде дуже некомфортно", - зазначила кліматолог.

За словами Балабух, головна проблема полягає не в тому, що температура буде високою, а в тому, що період аномальної спеки затягнеться надовго. Крім того, високі температури будуть спостерігатися і в нічний час.

"Ми бачимо, що зараз у нас найнижчі нічні температури перевищують 20 градусів. Це так звані тропічні ночі. Якщо раніше на Поліссі, в Києві таких критичних ночей було всього кілька за все літо, то зараз ми бачимо, що у нас практично кілька тижнів поспіль фіксуються такі температури. І надалі вони зберігаються. Такої кількості тропічних ночей у нас давно не було. На жаль, це свідчить про те, що істотно змінюється термічний режим. Ті кліматичні зміни, про які ми говорили раніше, прискорюються", - вважає кліматолог.

Читайте також: Синоптик розповіла, коли в Україну прийде похолодання

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк