17.07.2021, 07:43

Українських посадовців зобов'яжуть звітувати про подвійне громадянство - рішення РНБО

Марина Началова | Всі новини автора
двойное гражданство

Зважаючи на можливі факти наявності у осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подвійною (множинного) громадянства, Рада національної безпеки України на засіданні 16 липня розглянула питання додаткових заходів з координації реалізації державної політики у сфері громадянства.

Про це повідомила прес-служба РНБО, передає Час Пік.

Членами РНБО України відзначено, що наявність подвійного (множинного) громадянства у таких осіб може створювати передумови для використання останніми наданих їм повноважень на шкоду національним інтересам України, що є загрозою незалежності, суверенітету і територіальній цілісності держави. Крім того, подвійне (множинне) громадянство опосередковано спричинює наявність у таких осіб конфлікту інтересів, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ними владних управлінських рішень. Така ситуація є прямим порушенням Закону України «Про запобігання корупції».

Секретар РНБО України Олексій Данілов зазначив, що основні заходи з протидії використанню подвійного (множинного) громадянства як інструменту втручання у внутрішні справи України, посягання на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави були визначені рішенням РНБО України від 26 лютого ц.р. Серед іншого, передбачено обмеження для зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, особами, які набули громадянство (підданство) іноземної держави, та подання декларацій про відсутність подвійного громадянства, а також документів, які дають право на постійне проживання на території іншої держави, претендентами на зайняття таких посад.

Крім того, Данілов наголосив на тому, що відсутність подвійного (множинного) громадянства у таких осіб має постійно моніторитися. «Йдеться про належний захист інтересів України», – сказав він.

У зв’язку з цим, члени РНБО України доручили Кабінету Міністрів України розробити зміни до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відображення у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, інформації про відсутність подвійного (множинного) громадянства, а також документів, які дають право на постійне проживання на території іншої держави.

Як вже повідомлялося, РНБО запровадила санкції проти 9 українців з санкційного списку США. Також Данілов заявив, що Кабмін розгляне доручення про посилення карантину в Україні.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: