10.09.2021, 16:42

У регіонах України з "червоної" зони карантину заборонили відключати світло за борги

отключение света

20 серпня в Україні набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж".

Про це 10 вересня повідомила прес-служба НКРЕКП, передає Час Пік.

Зокрема, закон вносить деякі зміни в процедуру приєднання до електричних мереж, а також вводить заборону на відключення користувачів від світла за борги:

  • під час перебування регіону в "червоній" зоні;
  • протягом 30 днів після переходу в іншу зону карантину.

"Електропостачальникам (постачальникам універсальних послуг) та операторам систем розподілу забороняється припиняти постачання (розподіл) електричної енергії побутовим споживачам, електроустановки яких розташовані на території регіонів України (областей, м. Києва, м. Севастополя), на яких встановлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), за несплату або неповну оплату спожитої електричної енергії цими споживачами в період дії на відповідній території "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) і протягом 30 днів з дня його скасування", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, постачальники мають право до завершення 30 днів з дня скасування "червоної" зони почати процедуру відключення від електромережі, зокрема, оформити та направити споживачеві попередження про припинення поставок електрики за заборгованість.

Читайте також: Держстат підрахував, скільки українці заборгували за комунальні послуги

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк