15.09.2021, 15:24

У проєкт Держбюджету-2022 закладено мінімальну зарплату лікарів на рівні 20 тисяч гривень

Марина Началова | Всі новини автора

У проєкт бюджету на 2022 рік закладено суттєве збільшення заробітних плат медикам. Сьогодні проєкт було схвалено на засіданні Уряду, надалі його передадуть до Верховної Ради України.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Час Пік.

За його словами, на виконання указу Президента України Володимира Зеленського у проєкті бюджету передбачено кошти для встановлення мінімальної заробітної плати для лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень - для середніх медичних працівників.

Плюс 33,8 млрд грн (порівняно з минулим роком) додано в програму медичних гарантій. Саме ці кошти будуть спрямовані на збільшення заробітної плати лікарів та середніх медичних працівників.

Що ще передбачено у проекті Державного бюджету у 2022 році:

  • 2,6 млрд грн на закупівлю вакцин для захисту населення від COVID-19, яка і надалі буде безоплатною для кожного українця (покриття інших витрат на вакцини планується здійснити за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій);
  • 3,1 млрд грн для централізованої закупівлі обладнання для покращення матеріально-технічної бази лікарень, бактеріологічних, генетичних та фізико-хімічних лабораторій;
  • 789,5 млн грн на проведення трансплантацій в Україні;
  • 300 млн грн на розвиток біокластеру, що в 3 рази більше, ніж цього року з потенційним розширенням ще на 735 млн.

Раніше стало відомо, що педагоги отримають надбавку в 20% до заробітної плати: названо умову.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк