27.10.2021, 20:27

"Червону" зону карантину в Україні можуть розширити, - Кузін

маска

В Україні продовжує зростати рівень захворюваності COVID-19, тому список областей в "червоній" зоні може збільшуватися. 

Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає Час Пік. 

На сьогоднішній день тільки два регіони знаходяться в "жовтій" зоні. Виправити ситуацію може вакцинація та посилення карантину. 

"Ми маємо два способи зупинити поширення коронавірусної хвороби. Перший і основний - вакцинація. Другий - посилення протиепідемічних заходів", - сказав головний санітарний лікар.

Він повідомив, що станом на 27 жовтня в Україні 66% ліжок, які виділені для лікування хворих коронавірусом, вже зайняті. У стаціонарах знаходиться 41331 пацієнт з COVID-19 і ще 6 тисяч осіб з підозрою на інфекцію.

"Ми бачимо, що рівень госпіталізації продовжує зростати, але в той же час продовжують зростати і темпи вакцинації. Тільки за минулий тиждень було зроблено 1,5 млн щеплень", - зазначив Кузін. 

Він звернув увагу на те, що темпи вакцинації прискорилися в регіонах "червоної" зони, а також закликав не чекати посилення карантину і робити щеплення якомога швидше. 

"В першу чергу це потрібно, для того щоб зберегти своє життя і здоров'я, не дозволити хворобі покласти вас в реанімацію. Вакцинація - це єдина можливість уникнути колапсу медичної системи", - додав головний санітарний лікар.

Читайте також: Офіційно: з 30 жовтня Луганська область переходить в "червону" карантинну зону

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк