27.11.2021, 12:35

Зеленський відреагував на прохання заборонити в'їзд росіянам до України

Марина Началова | Всі новини автора

Петиція щодо обмеження права на вʼїзд на територію України громадян держави-агресора Росії отримала відповідь президента Володимира Зеленського.

]]>Петиція ]]>була опублікована на сайті президента 2 листопада Сергієм Стерненко і отримала необхідну для розгляду кількість голосів, передає Час Пік.

Автор петиції просив президента України з метою захисту громадян України та національної безпеки держави в умовах триваючої збройної агресії РФ проти України ініціювати запровадження заборони для громадян РФ на відвідування території України або запровадження візового режиму.

У своїй відповіді на петицію Зеленський зазначив, що з 2014 року було запроваджено низку заходів для посилення контролю на українсько-російському кордоні.

Зокрема, у 2015 році Україна ініціювала зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації. Україна в односторонньому порядку скасувала можливість в’їзду громадян Росії в Україну на підставі паспорта громадянина РФ або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років). Наразі в’їзд громадян Росії в Україну здійснюється за дипломатичними, службовими та закордонними паспортами.

З 1 січня 2018 року Державною прикордонною службою України запроваджено фіксацію біометричних даних іноземців, у тому числі громадян Росії, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, що включає, серед іншого, сканування відбитків пальців.

Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, у тому числі громадянами РФ, підрозділи охорони державного кордону відокремлюють осіб, які можуть належати до груп ризику, і проводять додаткові заходи з метою недопущення в Україну тих, хто може бути причетним до провокаційних або неправомірних дій на території нашої держави.

За наявності правових підстав подорожуючим забороняється в'їзд в Україну у визначеному законодавством порядку.

Також зазначається, що окремим механізмом для реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці України з боку окремих громадян РФ є санкції, зокрема заборона в'їзду.

"Запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення й аналізу усіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема з точки зору безпекових аспектів та можливих соціальних наслідків нововведень", - зазначається у відповіді Зеленського на петицію.

Президент надіслав петицію Прем'єр-міністрові Денису Шмигалю, Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олексію Данілову та Голові Служби безпеки України Івану Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Російської Федерації потребам забезпечення безпеки України та захисту національних інтересів.

Читайте ще: Байден пообіцяв провести переговори з Путіним та Зеленським, а Єрмаку зателефонували з Білого дому

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк