30.11.2021, 20:56

В Україні хочуть запровадити нове свято державного рівня

праздник

В Україні може з'явитися нове свято, яке буде присвячене національній страві - українському борщу.

Відповідна законодавча ініціатива "Проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу", яку внесла група народних депутатів, 30 листопада оприлюднена на сайті Верховної Ради, передає Час Пік.

Зокрема, ініціаторами проєкту закону № 6361 є голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, голова підкомітету з питань культурної політики даного комітету Микола Княжицький, член цього комітету, колишній директор Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович та інші депутати з різних фракцій.

У пояснювальній записці до документа йдеться про те, що ініціатива встановлення Дня українського борщу "покликана забезпечити збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяжіння культурної традиції".

На думку народних депутатів, борщ - це не тільки традиційна перша страва, а й маркер національної ідентичності, який має історичне, географічне та геополітичне значення.

Відзначати цей день хочуть на державному рівні в другу суботу вересня щорічно. 

Передбачається, що в День українського борщу буде проходити ряд громадських заходів - фестивалів, змагань з приготування страви у всіх регіонах. У тому числі, подібні заходи проводитимуться в навчальних закладах, як і лекції про український борщ, дискусії про його культурологічну складову та вплив на суспільне життя.

Читайте також: Український шеф-кухар запропонував ввести День борщу, але чекати офіційного указу не потрібно

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: