08.12.2021, 07:22

У Раді пропонують дозволити вступати в партії з 16 років

Ольга Романец | Всі новини автора
ВР

Група народних депутатів зареєструвала законопроєкт № 6402 про розширення права участі в політичному житті. Зокрема пропонується дозволити обрання до органів місцевого самоврядування з 16 років.

Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, передає Час Пік.

Депутати зазначають, що у низці країн Європи громадяни вже можуть брати участь у політичному житті країни з 16 років або виступають за надання такого права.

Також автори законопроєкту вказують на резолюцію Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи від жовтня 2015 року, згідно з якою "зниження вікового цензу до 16 років в довгостроковій перспективі буде надавати позитивний вплив на явку на виборах".

Оскільки в Конституції України закріплено, що брати участь у виборах можуть тільки повнолітні громадяни (з 18 років), законопроект пропонує зміни до Виборчого кодексу в частині пасивного виборчого права - тобто права обиратися до органів місцевої влади.

У разі прийняття законопроєкту з 16 років можна буде:

  • обиратися депутатом міської ради, сільським, селищним та міським головою (за письмової згоди батьків або опікунів на реєстрацію кандидатом на виборах);
  • вступати в політичні партії;
  • засновувати громадські організації (ця норма поширюватиметься і на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах).

Автори документа вважають, що він допоможе молоді реалізуватися в суспільно-політичному житті, а також - якщо вона сумнівається в реалізації в країні - "зробити вибір на користь України замість еміграції".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: