14.06.2022, 22:11

Українці, чиє житло було пошкоджене або зруйноване, отримають цифровий документ, що підтверджує збитки - Шмигаль

разрушения украина

Кабінет міністрів України затвердив єдину уніфіковану форму, яка фіксуватиме збитки, заподіяні житлу українців російськими військами.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Час Пік із посиланням на ]]>урядовий портал.]]>

"Раніше така довідка складалася у довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили або зруйнували житло, буде цифровий документ, який підтверджує його збитки. Цим рішенням ми також закладаємо базу для майбутнього реєстру пошкодженого майна", - сказав Шмигаль.

За його словами, вже створено спеціальну комісію, яка займатиметься аудитом збитків. Також будуть створені регіональні комісії на рівні громад, які заповнюватимуть акт з інформацією про тип ушкодження. Усі нові акти будуть складені у цифровій формі через "Дію". На другому етапі буде здійснюватися розробка уніфікованої розрахункової оцінки вартості шкоди.

"Уряд очікує на прийняття закону, щоб почати працювати над процесом відшкодування. Зараз цей проєкт перебуває на розгляді у Верховній Раді. Упевнений, що народні депутати підтримають таке важливе для країни рішення найближчим часом", - зазначив глава уряду.

Він додав, що повноцінний процес відшкодування розпочнеться після того, як конфісковані російські кошти на Заході надійдуть до України.

Читайте також: Виплати по безробіттю можна буде отримувати через "Дію", - Мінцифри

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк