Трудові відносини та звільнення у період воєнного стану: Верховна Рада ухвалила важливий закон

Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає порядок спрощеної процедури розірвання трудових відносин під час воєнного стану.
Верховна Рада України відправила на підпис президенту законопроєкт №7251 "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин". За ухвалення документа у другому читанні та загалом проголосувало 262 депутати, повідомляє Час Пік.
Документ передбачає оптимізацію порядку взаємодії між працівником та роботодавцем в умовах воєнного стану та інших потенційних загроз, що перешкоджають безпосередньому контакту сторін трудових відносин.
Згідно з ухваленим законом, запроваджується додаткова підстава для звільнення співробітника: неможливість забезпечити умови праці, внаслідок того, що необхідні потужності чи майно знищено внаслідок бойових дій.
Крім цього, закон передбачає, що додатковою підставою для розірвання трудового договору є відсутність працівника на роботі та відсутність інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці.
Відповідно до прийнятого документа трудові відносини також можуть бути розірвані у зв'язку зі смертю роботодавця чи співробітника, визнання його судом безвісти зниклим чи оголошення померлим.
Є в документі положення щодо додаткових відпусток окремим категоріям громадян та їх оплати.
Так, додаткову відпустку окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам Революції Гідності оплачуватимуть за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники. А ось тривалість її скоротять з 14 до 7 календарних днів.
Після того, як закон набуде чинності, працівники вже не матимуть права перевести грошову компенсацію за невикористані ним дні щорічної відпустки на інше підприємство при зміні роботи.
За працівниками, які пішли в армію, не зберігатимуть у період військової служби щорічну основну відпустку.
У випадку смерті працівника грошові компенсації за не використані ним дні щорічних відпусток, додаткової відпустки на дітей виплачуватимуть членам родини. Якщо сім'ї немає, такі кошти включать до спадщини.
Крім цього, ухвалений документ передбачає відшкодування працівникам та роботодавцям пов’язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії. З цією метою заплановано розроблення окремого механізму.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |