08.02.2023, 13:15

Усиновлення дитини в Україні стає простішим: 5 нових послуг на порталі Дія

Ольга Ранская | Всі новини автора
дия

На єдиному порталі державних послуг Дія запрацювали нові послуги для українців, які хочуть усиновити дитину. Вони мають спростити та пришвидшити процес усиновлення.

Про це повідомляє ]]>пресслужба Міністерство цифрової трансформації України]]>, передає Час Пік.

Окрім раніше доступних консультацій з усиновлення дитини та реєстрації усиновлювача онлайн, на порталі Дія з’явилися нові сервіси:

  • Усиновлення: продовження кандидатства;
  • Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом;
  • Стати другим з батьків-вихователей чи прийомних батьків;
  • Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом;
  • Усиновлення: зняття з обліку.

Як повідомляє Мінцифри, подання заяви триває не більше 30 хвилин, а сама послуга безоплатна. Протягом 5 робочих днів служба у справах дітей перевірятиме заяву. Після її схвалення співробітник служби обстежить житло, щоб зрозуміти, чи підійдуть умови проживання для всиновленої дитини. Якщо все добре, то потенційних батьків направлять на навчання з метою подальшої реєстрації кандидатами.

Даний проєкт реалізовано завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: