17.02.2024, 16:10

Виплати ВПО: у Мінсоцполітики розповіли, хто має право на продовження ще на півроку

Віктор Білий | Всі новини автора

З 1 березня 2024 року виплати на проживання для ВПО продовжать більшість нинішніх одержувачів, що належать до найуразливіших категорій. Право на продовження виплати ще на пів року мають низку категорій.

У Мінсоцполітики роз'яснили зміни до порядку призначення цієї допомоги, які відповідно до урядової постанови набудуть чинності з 1 березня, передає Час Пік.

Так, ще на 6 місяців автоматично тривають виплати для ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I або II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (докладний перелік – у постанові);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів та прийомних батьків.

"Однак значна кількість ВПО також зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви", - наголосили в міністерстві.

Право на продовження виплати ще на пів року за заявою мають:

  • малолітня дитина, яка прибула до нового товариства без супроводу законного представника;
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності – для жінок, які віднесені до I-IV категорій осіб, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС);
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та/або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім'ї не перевищує 9 444 грн).

Крім того, за заявою допомога триватиме, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:

  • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають дитину до 14 років;
  • для сімей, у яких виховується троє та більше дітей віком до 18 років (при цьому всі діти проживають у сім'ї та не виховуються в інтернатних установах).

Такі сім'ї отримають допомогу, якщо мешкають на території, де ведуться або можливі бойові дії.

“Сім'я, яка проживає в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садка, а навчання в школі відбувається онлайн або у змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву та отримувати виплати протягом наступних пів року”, – йдеться у повідомленні.

За заявою допомога продовжується і в тому випадку, якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або шукає роботу, і при цьому в сім'ї є діти, які відвідують садки, школи, які навчаються у професійних закладах (професійно-технічного), професійної вищої та вищої освіти.

Також право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають особи, які доглядають особу з інвалідністю I групи, дитину з інвалідністю до 18 років, особу з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за важкохворим дитиною.

“У всіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з-поміж ВПО у такій сім'ї, але інші члени сім'ї, які не працюють, повинні зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється за місяць”, - наголосили у міністерстві.

Нагадаємо, уряд під час засідання 26 січня ухвалив рішення про автоматичне продовження всіх виплат для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня.

Читайте також: Пенсіонерам-ВПО з Луганщини можуть "заморозити" пенсії після 31 березня: що зробити, щоб не залишитися без виплат

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк