17.05.2024, 19:42

Зеленський підписав закон про добровільну мобілізацію засуджених: деталі

Оксана Мовчан | Всі новини автора
фів

У п'ятницю, 17 травня, президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє використовувати ув'язнених для військової служби у ЗСУ. В Україні майже 5 тисяч ув'язнених погодилися піти на фронт в обмін на умовно-дострокове звільнення.

Про це повідомляється на сайті ]]>Кабінету міністрів]]>, передає Час Пік.

Цей закон передбачає можливість для засуджених вийти на волю за умовно-достроковим звільненням для військової служби за контрактом.

Вирішувати, чи можна звільняти людину умовно-достроково заради мобілізації, буде суд на підставі погоджень медичної комісії, ТЦК і військової частини, де ця людина буде служити.

Засуджені за умисне вбивство двох або більше людей, зґвалтування, сексуальне насильство мобілізуватися не зможуть.

Також до лав ЗСУ не зможуть вступити корупціонери, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, а також особи, котрі займали особливо відповідальне становище - зокрема, депутати та міністри.

Закон передбачає, що контракт таких військовослужбовців закінчиться із закінченням особливого періоду військової служби, або оголошенням рішення про демобілізацію. Відпустку таким військовослужбовцям не надаватимуть.

За словами ]]>заступниці міністра юстиції ]]>Олени Висоцької, у квітні серед ув’язнених провели опитування, де запитали, потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Близько 4,5 тисячі засуджених відповіли "так".

Висоцька зазначила, що не опитували в'язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. При цьому відкинули близько 4 тисяч засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛ, гепатит, туберкульоз.

Як зазначили у Мін'юсті, станом на 15 травня 2024 року в українських колоніях перебував 27471 засуджений, у тому числі 1538 жінок.

Заступниця міністра юстиції додала, що для того, аби законно повноцінно запрацював, треба ухвалити підзаконні акти. За її словами, орієнтовно за кілька тижнів закон матиме повноцінне застосування.

Читайте також:

Оновлений перелік хвороб, з якими звільняють від мобілізації: повний список

В Україні змінено порядок бронювання від мобілізації: знято обмеження на бронь для працівників критично важливих підприємств

Міноборони запускає мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників та резервістів: як ним користуватися

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк