26.01.2021, 14:56

Льодовики тануть з рекордною швидкістю: чим це загрожує жителям Землі

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
ледники тают

Згідно з новими дослідженнями, темпи глобальної втрати льоду прискорюються. Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду в період з 1994 по 2017 рік.

Про це повідомляє SciTechDaily, передає Час Пік.

Ці цифри були опубліковані дослідницькою групою, яка першою провела дослідження глобальних втрат льоду з використанням супутникових даних.

Команда, очолювана університетом Лідса, виявила, що швидкість втрати льоду з землі помітно зросла за останні три десятиліття - з 0,8 трлн тонн на рік у 1990-х роках до 1,3 трлн тонн на рік до 2017 року.

Танення льоду по всій земній кулі підвищує рівень моря, збільшує ризик повеней для прибережних спільнот і загрожує знищити природні місця проживання, від яких залежить дика природа.

Збільшення втрат льоду було викликано потеплінням атмосфери і океанів,які нагрівалися на 0,26 і 0,12 градусів за десятиліття з 1980 року відповідно. Більша частина всіх втрат льоду була викликана таненням атмосфери (68 %), а решта втрат (32%) були викликані таненням океану.

Дослідження охоплює 215 000 гірських льодовиків, розкиданих по всій планеті, полярні крижані щити в Гренландії та Антарктиді, шельфові льодовики, що плавають навколо Антарктиди, і морські льоди, що дрейфують в Північному Льодовитому і Південному океанах.

Підраховано, що на кожен сантиметр підйому рівня моря приблизно мільйону людей загрожує небезпека бути витісненими з низинних рідних земель.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss