16.05.2021, 22:59

Астрономи знайшли одну з найдавніших зірок у Всесвіті

звезда

У 16 тисячах світлових років від Землі знаходиться червоний гігант, який, ймовірно, є представником другого покоління зірок.

Цей факт робить зірку однією з найдавніших у Всесвіті, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Зірка SPLUS J210428.01-004934.2 містить в собі елементи, які були утворені в ході життя і смерті всього одного покоління зірок. Жодного представника першого покоління зірок поки не вдалося знайти, але вчені сподіваються, що цей червоний гігант допоможе в пошуках.

Астрономи провели аналіз за допомогою фотометрії - методу вимірювання інтенсивності світла. Аналіз спектру, який випромінює зірка, допомагає визначити речовини в її складі. Ранні зірки містять дуже мало таких елементів, як залізо, кисень, вуглець, магній і літій.

На зорі існування Всесвіту в ньому не було важких елементів. До утворення зірок простір являв собою "хмарний суп", що складався в основному з водню і гелію. З цих речовин і складалися перші зірки. Більш важкі елементи утворювалися згодом в їх ядрах у процесі термоядерного синтезу.

Згідно з висновком вчених, SPLUS J210428.01-004934.2 могла утворитися на уламках наднової зірки першого покоління, маса якої перевищувала сонячну в 29,5 разів.

Читайте ще: "Сонце стало тьмяним, як місяць": Історик розповів про найважчий рік в історії людства

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: