Що посадити поруч з картоплею, щоб відлякати колорадського жука: городні хитрощі
На городах українців сходить картопля, саме час подумати про способи боротьби з одним із головних ворогів усіх дачників - колорадським жуком.
З цим шкідником можна боротися не тільки за допомогою токсичних отрут, але і безпечними методами - наприклад, посадивши в міжряддях картоплі рослини, які колорадський жук дуже не любить.
Досвідчені городники помітили, що таких рослин досить багато.
Кріп - ймовірно, його запах відлякує колорадського жука. Для того щоб відвадити шкідників від грядки з картоплею, потрібно посадити кріп у міжряддях і по периметру грядки з розрахунком 1 кущ кропу на 2 куща картоплі.
Календула (ногіткі) - ці яскраві квіти добре відлякують колорадського жука. Тільки треба враховувати, що календула поширюється самосівом, і якщо не видаляти зайві кущі, нею може зарости вся грядка.
Хрін - теж не дуже шанована жуками рослина. З його допомогою не вийде позбутися від шкідників, але істотно зменшити їх кількість можна.
Часник - його не люблять не тільки колорадські жуки, але і тля, довгоносики, гусениці, капустница.
Чорнобривці - колорадські жуки не люблять запах цих квітів. Варто посадити чорнобривці по периметру грядки, а якщо вона велика - ще й в міжряддях картоплі. Але потрібно пам'ятати, що якщо чорнобривців висадити занадто багато, вони можуть забирати корисні речовини і вологу у картоплі.
Коріандр - посадіть його біля грядки з картоплею, і ви будете мати корисну ароматну приправу і зменшите кількість колорадських жуків на ділянці.
Полин - ця трава має сильний специфічний запах, який не переносять багато городніх шкідників.
Котовник - кішки без тями від цієї рослини, а шкідники її просто ненавидять. Котовник виділяє велику кількість ефірної олії з ароматом, схожим на лимон.
Пижмо - має камфорний аромат, неприємний для колорадських жуків. Її ефірні олії також чинять токсичну дію на шкідників. Настій пижма також можна використовувати для обприскування рослин від колорадського жука.
Ялівець - комахи не люблять його запах. Ялівець можна не тільки висадити біля грядки, а й класти невеликі гілочки прямо в лунки при посадці картоплі.
Настурція - не тільки гарна квітка, а й хороший помічник у боротьбі зі шкідниками. Рекомендується висадити її біля картопляної грядки, а восени зелені частини рослини закопати в землю - це збагатить її корисними речовинами, віднадить колорадських жуків і захистить від грибкових хвороб.
Квасоля - вважається ідеальним "сусідом" для картоплі. Справа в тому, що за рахунок бактерій, що живуть у кореневій системі, бобові збагачують грунт азотом, а такий грунт дуже не люблять колорадський жук і дротяники.
Читайте ще: На Україну виллється потужний циклон: оголошено "жовтий" рівень небезпеки
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |