27.06.2021, 20:13

Кіркорова виключили зі списку осіб, що загрожують нацбезпеці України

киркоров

Міністерство культури та інформаційної політики виключило російського співака Філіпа Кіркорова зі списку осіб, що загрожують нацбезпеці України.

Це було зроблено на звернення СБУ, повідомила прес-служба МКІП, передає Час Пік.

Нагадаємо, на підставі листа від СБУ Кіркорова було внесено до "чорного списку" артистів наказом МКІП від 22 червня.

Як зазначають у відомстві, відповідно до нового листа Служби безпеки України, з проханням відізвати попередній лист щодо включення Кіркорова з попереднього переліку осіб, що загрожують національній безпеці України, – МКІП виключає Кіркорова з цього списку.

Так, відповідно до Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 року No 885 (зі змінами), та на підставі звернення Служби безпеки України від 25 червня 2021 року No 5/1/1-7000 визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 22 червня 2021 р. No 446 «Про оновлення Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України та його оприлюднення на офіційному вебсайті».

Обидва накази, як про включення, так і скасування включення, видані на підставі відповідних листів СБУ. Вони згідно до ст. 15 закону Про кінематографію передбачають безумовність дій МКІП щодо включення чи виключення громадян іноземних держав з переліку осіб, що становлять загрозу національній безпеці. Включаючи чи виключаючи тих чи інших осіб з переліку міністерство здійснює лише адміністративну технічну дію щодо оприлюднення у визначений законодавством спосіб рішення компетентних органів (у даному разі СБУ) щодо кваліфікування дій іноземних громадян, які призводять до їх включення до переліку осіб що становлять загрозу національній безпеці.

При цьому як причини включення, так і причини виключення осіб зі списку СБУ у своїх листах до МКІП не зазначає.

У коментарі виданню "Українська правда" у прес-службі СБУ заявили, що Кіркорова виключили з "чорного списку" через наявність судових прецедентів.

"У зв'язку з роз'ясненням Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) від 24 червня 2021 року, в якому наголошується на наявності судових прецедентів з зазначених питань, Служба безпеки України потребує додаткового опрацювання даного питання", - цитує "УП" прес-службу СБУ.

Нагадаємо, Кіркоров прокоментував новину про внесення його до "чорного списку", зізнавшись в любові до України і заспівавши українською мовою.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк