Рожеві озера України: де знаходяться і чому їх обов'язково варто побачити
Незвичайного кольору водна гладь без будь-яких інстаграмних фільтрів: рожеві озера виглядають як картина художника-сюрреаліста. Таким дивом природи можуть похвалитися лише кілька країн у світі.
Час Пік розповість, де знайти дивовижні рожеві озера в Україні.
Рожеві озера - хоч і велика рідкість, але зустрічаються в різних куточках світу: в Австралії, Мексиці, Сенегалі, Казахстані, Болівії. Україна також може похвалитися такою дивиною.
Чому вони рожеві?
Секрет незвичайного кольору води - в червоній водорості Дуналіелла Саліна. Влітку в теплій воді вона особливо активно виробляє бета-каротин (речовину, яка також міститься в моркві), тому найбільш інтенсивного рожевого кольору озера набувають в кінці літа - на початку осені.
Як дістатися до рожевих озер?
Щоб побачити це диво на власні очі, вирушайте на південь Херсонської області. Найвідоміші рожеві озера України - Лемурійське та Генічеське.
До Лемурійського озера з обласного центру потрібно їхати через Чаплинку, куди ходить рейсовий автобус. Далі з транспортом складніше: до найближчого до озер населеного пункту Григорівка можна спробувати дістатися на місцевій маршрутці, але краще їхати на своєму авто. До Григорівки ведуть траси Херсон-Мелітополь та Херсон-Армянськ, а до самого озера доведеться подолати ще близько 5 км по грунтовій дорозі.
Лемурійське озеро
До Генічеського озера потрібно їхати, власне, з Генічеська у бік Арабатської стрілки. За покажчиком "Пансіонат Арабатська стрілка" потрібно повертати направо (місцеві жителі називають цей поворот "дорога на Сольпром") і рухатися в бік селища Приозерне. Приблизно через 4 кілометри по ліву сторону буде видно рожеву водну гладь.
Якщо особистого автомобіля немає, завжди є можливість приєднатися до екскурсій, які привозять туристів на рожеві озера з найближчих курортів.
Чим ще незвичайні рожеві озера України?
На рожеві озера варто приїхати не тільки заради красивих фотографій. Це - справжні скарбниці солі, цінних мінералів і цілющих грязей.
Лемурійське озеро часто називають українським Мертвим морем - воно таке ж солоне, вміст солі становить 300 г на літр. У цьому озері неможливо потонути: ви можете просто лягти на поверхню води і розслабитися.
Вода Лемурійського озера багата на магній, натрій, бромом: купання в ньому корисно для людей із захворюваннями шкіри і суглобів, а також для підтримки імунітету. Грязі Сивашских озер також мають протизапальні та антимікробні властивості. Грязь також можна купити і привезти додому, щоб проводити спа-процедури в будь-яку пору року.
На Генічеському озері з XIX століття існував великий сольовий промисел, який працював аж до початку 2000-х. Зараз видобуток солі тут ведеться хіба що кустарним способом: якщо пошукати, на ринках Арабатської стрілки можна купити місцеву рожеву сіль.
Після зупинки виробництва солі Генічеське озеро стало туристичним магнітом. Тут також достатньо корисних мінералів - йоду, заліза, магнію, брому, калію.
Гуляти по Генічеському озера потрібно обережно: не дивлячись на мілку глибину, під шаром солі ховається 1,5-2 метра мулистих відкладень, в які можна провалитися. Якщо ви хочете набрати додому унікальної рожевої солі, пересувайтеся тільки по дерев'яним чекам, що залишилися після солевидобутку.
У теперешній час висуваються ідеї щодо створення на Генічеському озері рекреаційної зони, оскільки цей об'єкт має колосальні перспективи в якості бальнеологічного курорту. Можливо, озеро колись і знайде інвестора, а поки ніякої туристичної інфраструктури на березі немає. Вирушаючи туди, беріть із собою пару баклажок прісної води, оскільки навіть змити сіль з ніг після прогулянки по озеру там нічим.
Але, незважаючи на всі незручності, рожеві озера - справжнє диво української природи, яке варто побачити хоча б раз.
Читайте ще: Чисте море і незаймана природа: чим вабить туристів острів-заповідник Бірючий
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |