24.07.2021, 11:25

Рожеві озера України: де знаходяться і чому їх обов'язково варто побачити

Марина Началова | Всі новини автора
розовое озеро

Незвичайного кольору водна гладь без будь-яких інстаграмних фільтрів: рожеві озера виглядають як картина художника-сюрреаліста. Таким дивом природи можуть похвалитися лише кілька країн у світі.

Час Пік розповість, де знайти дивовижні рожеві озера в Україні.

Рожеві озера - хоч і велика рідкість, але зустрічаються в різних куточках світу: в Австралії, Мексиці, Сенегалі, Казахстані, Болівії. Україна також може похвалитися такою дивиною.

Чому вони рожеві?

Секрет незвичайного кольору води - в червоній водорості Дуналіелла Саліна. Влітку в теплій воді вона особливо активно виробляє бета-каротин (речовину, яка також міститься в моркві), тому найбільш інтенсивного рожевого кольору озера набувають в кінці літа - на початку осені.

Як дістатися до рожевих озер?

Щоб побачити це диво на власні очі, вирушайте на південь Херсонської області. Найвідоміші рожеві озера України - Лемурійське та Генічеське.

До Лемурійського озера з обласного центру потрібно їхати через Чаплинку, куди ходить рейсовий автобус. Далі з транспортом складніше: до найближчого до озер населеного пункту Григорівка можна спробувати дістатися на місцевій маршрутці, але краще їхати на своєму авто. До Григорівки ведуть траси Херсон-Мелітополь та Херсон-Армянськ, а до самого озера доведеться подолати ще близько 5 км по грунтовій дорозі.

Лемурійське озеро

До Генічеського озера потрібно їхати, власне, з Генічеська у бік Арабатської стрілки. За покажчиком "Пансіонат Арабатська стрілка" потрібно повертати направо (місцеві жителі називають цей поворот "дорога на Сольпром") і рухатися в бік селища Приозерне. Приблизно через 4 кілометри по ліву сторону буде видно рожеву водну гладь.

Якщо особистого автомобіля немає, завжди є можливість приєднатися до екскурсій, які привозять туристів на рожеві озера з найближчих курортів.

Чим ще незвичайні рожеві озера України?

На рожеві озера варто приїхати не тільки заради красивих фотографій. Це - справжні скарбниці солі, цінних мінералів і цілющих грязей.

Лемурійське озеро часто називають українським Мертвим морем - воно таке ж солоне, вміст солі становить 300 г на літр. У цьому озері неможливо потонути: ви можете просто лягти на поверхню води і розслабитися.

Вода Лемурійського озера багата на магній, натрій, бромом: купання в ньому корисно для людей із захворюваннями шкіри і суглобів, а також для підтримки імунітету. Грязі Сивашских озер також мають протизапальні та антимікробні властивості. Грязь також можна купити і привезти додому, щоб проводити спа-процедури в будь-яку пору року.

На Генічеському озері з XIX століття існував великий сольовий промисел, який працював аж до початку 2000-х. Зараз видобуток солі тут ведеться хіба що кустарним способом: якщо пошукати, на ринках Арабатської стрілки можна купити місцеву рожеву сіль.

Після зупинки виробництва солі Генічеське озеро стало туристичним магнітом. Тут також достатньо корисних мінералів - йоду, заліза, магнію, брому, калію.

Гуляти по Генічеському озера потрібно обережно: не дивлячись на мілку глибину, під шаром солі ховається 1,5-2 метра мулистих відкладень, в які можна провалитися. Якщо ви хочете набрати додому унікальної рожевої солі, пересувайтеся тільки по дерев'яним чекам, що залишилися після солевидобутку.

У теперешній час висуваються ідеї щодо створення на Генічеському озері рекреаційної зони, оскільки цей об'єкт має колосальні перспективи в якості бальнеологічного курорту. Можливо, озеро колись і знайде інвестора, а поки ніякої туристичної інфраструктури на березі немає. Вирушаючи туди, беріть із собою пару баклажок прісної води, оскільки навіть змити сіль з ніг після прогулянки по озеру там нічим.

Але, незважаючи на всі незручності, рожеві озера - справжнє диво української природи, яке варто побачити хоча б раз.

Читайте ще: Чисте море і незаймана природа: чим вабить туристів острів-заповідник Бірючий

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: