14.08.2021, 09:38

Липень 2021 року визнали найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень

Марина Началова | Всі новини автора
жара

Кліматологи визнали липень 2021 року найбільш спекотним місяцем за всю історію погодних спостережень на Землі.

Про це сказано в звіті американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), передає Час Пік.

"У цьому випадку перше місце - найгірше місце, - каже адміністратор NOAA Рік Спінрад, доктор філософії. - Липень, як правило, найтепліший місяць у світі, але липень 2021 року перевершив сам себе як найспекотніший липень і місяць з коли-небудь зареєстрованих. Цей новий рекорд доповнює тривожний і руйнівний шлях, який зміна клімату встановила для всього світу".

Зафіксовано, що в липні 2021 року сукупна температура суші і поверхні океану була на 0,93 градуса за Цельсієм вище середнього значення в XX столітті, яке складало 15,8 градуса за Цельсієм, що зробило липень найспекотнішим з моменту початку спостережень 142 роки тому.

Липень 2021 року побив попередній температурний рекорд, який був встановлений в липні 2016 року, а потім повторився в 2019 і 2020 роках.

У північній півкулі температура тільки на поверхні суші була найвищою з коли-небудь зареєстрованих в липні, на безпрецедентні 1,54 градуса за Цельсієм вище середнього, що перевершило попередній рекорд, встановлений в 2012 році.

Що стосується регіональних рекордів, в Азії в цьому році був найспекотніший липень за всю історію спостережень, що побив попередній рекорд, встановлений в 2010 році. В Європі це був другий найспекотніший липень за всю історію спостережень - нарівні з липнем 2010 року і з відставанням від липня 2018 року. У Північній Америці, Південній Америці, Африці і Океанії липень опинився в десятці найспекотніших.

Читайте ще: Убивча спека і катастрофічні зливи: експерт NASA пояснив, чому жити на Землі стає все важче

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: