19.09.2021, 13:57

Воздвиження Хреста Господнього: які заборони і традиції пов'язані з цим днем

Ольга Романец | Всі новини автора
Воздвижение

Вознесіння Чесного і Животворящого Хреста Господнього - одне з двунадесятих православних свят. Також він називається Крестовоздвижением.

Свято християни святкують 27 вересня, передає Час Пік.

Це свято встановлено в пам'ять набуття Хреста Господнього, яке відбулося, згідно з церковним переказом, в 326 році в Єрусалимі біля гори Голгофи - місця Розп'яття Ісуса Христа.

Вознесіння Чесного і Животворящого Хреста Господнього збігається зі строгим постом. У зв'язку з цим православні люди зобов'язані в цей період відмовлятися від м'яса, риби і будь-якої їжі тваринного походження. Вважається ,що "хто на Воздвиження постить, тому сім гріхів попрощається". Найчастіше в цей день їдять капусту і страви з неї.

Також заборонено сваритися, лаятися і займатися будь-якою важкою фізичною працею.

Згідно з віруваннями наших предків, в цей осінній період гади готуються до зимівлі. Тому в ліс радилося не ходити, адже існувала ймовірність зустрічі зі зміями.

Також в християнських церквах на Воздвиження відбуваються всенічне бдіння і літургія. Священнослужителі виносять хрест або його фрагменти, а парафіяни цілують святиню.

Повернувшись з церкви, віруючі окроплюють свої обителі святою водою, щоб захистити будинок і його мешканців від нечисті. Також малюють в будинку хрест крейдою, вугіллям, сажею. Або ж майструють хрест з гілочок горобини.

Воздвижение

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк