24.10.2021, 20:57

Кінець світу неминучий: названо реалістичний сценарій загибелі Землі

Марина Началова | Всі новини автора

Як мінімум частина планет Сонячної системи, включаючи Землю, будуть поглинені атмосферою Сонця, коли наша зірка перетвориться на червоного гіганта.

Вчені вважають, що таке може статися приблизно через 5 мільярдів років, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Нещодавно група астрономів, використовуючи обсерваторію Кека на Гаваях, виявила екзопланету, яка пережила смерть своєї зірки. Планета-гігант, про яку йде мова, приблизно на 40% масивніше Юпітера і розташована за 6500 світлових років від Землі. Планета обертається навколо зірки - білого карлика з масою близько 60% маси Сонця.

За словами вчених, такий "дует" є незвичайним. Дивує той факт, що планета залишилася обертатися навколо білого карлика. Раніше вважалося, що орбіта газового гіганта повинна знаходитися набагато далі, щоб пережити смерть зірки, схожої на Сонце.

Астрономи вважають, що ця система демонструє, що буде неминуче чекати Сонячну систему через кілька мільярдів років.

Білий карлик - це те, що залишається після того, як схожа на Сонце зірка роздувається до червоного гіганта протягом свого життєвого циклу. Червоні гіганти спалюють свій водень і розширюються, поглинаючи всі планети на своєму шляху. Після того, як зірка втрачає атмосферу, залишається тільки колапсуюче ядро ​​- білий карлик. Цей залишок, зазвичай розміром з Землю, продовжує охолоджуватися протягом мільярдів років.

Результати нового дослідження, опублікованого в журналі Nature, показують, що планети можуть пережити цю надзвичайно жорстку фазу зіркової еволюції, і підтверджують теорію про те, що більше половини білих карликів, ймовірно, мають схожі планети, що обертаються навколо них.

"Це свідчення підтверджує, що планети, що обертаються на досить великій відстані, можуть продовжувати існувати після смерті своєї зірки, - говорить Джошуа Блекман, провідний автор дослідження, науковий співробітник астрономії з Університету Тасманії в Австралії. - З огляду на, що ця система є аналогом нашої Сонячної системи, передбачається, що Юпітер і Сатурн можуть пережити фазу червоного гіганта Сонця, коли у нього закінчиться ядерне паливо і воно самознищиться".

За словами дослідників, коли через мільярди років наше Сонце стане червоним гігантом, воно, ймовірно, поглине Меркурій, Венеру і, можливо, Землю.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: