14.11.2021, 09:00

Українські фермери зацікавилися овочем, який може витіснити картоплю з наших городів

Ми звикли, що картопля - "королева" українських городів, полів та чи не основний овоч у раціоні. Але деякі фермери вже почали відмовлятися від неї на користь іншої, більш корисної та вигідної культури.

Так, фермер Леонід Кириченко з села Кам’янка Херсонської області повністю відмовився від вирощування картоплі і замінив її на селеру, передає Час Пік з посиланням на "Голос України".

Чоловік стверджує, що селера значно вигідніша за картоплю. Наприклад, у цьому році на плантації у 8 га збирали по 50 тонн коренів селери з гектара. Торговельні мережі дають за селеру хорошу оптову ціну - 20 гривень за кілограм.

Втім, для отримання доброго врожаю треба попрацювати.

"Селера - культура вологолюбна, тож без зрошення розвивалася б погано. Цьогоріч на плантації було десять поливів, а в посушливіші роки давав і по п’ятнадцять-шістнадцять", - каже Леонід.

До того ж, корені селери викопуються вручну, обрізаються теж вручну, миються. Торговельні мережі висувають високі вимоги до зовнішнього вигляду продукції, тож доводиться їм відповідати.

Корені селери чудово зберігаються при температурі 4-6 градусів за Цельсієм аж до травня, не втрачаючи смакових якостей та інших кондицій. Роздрібна ціна коренеплодів селери цьогоріч підскочила з 50 до 60-70 гривень за кілограм, та може тимчасово подешевшати у пору збирання врожаю.

Селера поки що не надто популярний продукт у раціоні українців. Проте медики радять не нехтувати ним, адже селера багата на вітаміни B, K, С, A, E, РР, містить мінерали - кальцій, магній, калій, цинк, залізо. Регулярне вживання селери допомагає попередити серцево-судинні захворювання, зміцнити кістки та знизити ризик розвитку діабету 2-го типу.

Селера - продукт низькокалорійний, тож для схуднення варто знизити у своєму раціоні кількість насиченої вуглеводами картоплі на користь цього овоча.

Селеру не слід вживати вагітним жінкам, оскільки овоч містить речовини, що підвищують тонус матки. З обережністю потрібно вживати селеру алергікам, людям з захворюваннями нирок та шлунково-кишкового тракту.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: