Небезпека від озер: людству загрожує глобальна катастрофа

Прісноводні озера на Землі втрачають кисень набагато швидше за океани. Найближчим часом це вплине на якість питної води і сприятиме поширенню токсичних водоростей та бактерій.
Вчені Китайської академії наук оприлюднили дослідження, яке попереджає про зміни, в Science Advances, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.
Як встановили дослідники на основі вивчення супутникових знімків, а також географічних та кліматичних даних, з 1980 року концентрація кисню на поверхні озер зменшилася на 5,5%, а в придонних шарах - на 18,6%. Ведучий автор дослідження Бо Чжан стверджує, що нині понад 80% із 15 535 досліджених озер мають низький рівень кисню.
У період з 2003 по 2023 рр. аномальна спека спричинила 7,7% втрат кисню. Ще 10% втрат дослідники пояснили посиленням цвітіння водоростей. Те, що відбувається зараз в озерах через глобальне потепління, несе загрозу якості питної води для людей та загрожує поширенням токсичних бактерій.
За оцінками дослідників, поточне потепління спричиняє до 55% зниження рівня кисню в озерах. Якщо ця тенденція збережеться, до кінця століття в озерах Землі може бути на 9 відсотків менше кисню за гірших кліматичних сценаріїв.
Читайте також: Календар магнітних бур на квітень 2025: коли чекати ударів від Сонця
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |