27.09.2020, 22:21

У Техасі заборонили пити воду з-під крана через небезпечного для мозку мікроба

Марина Началова | Все новости автора

facebook tweeter live rss
вода

У частині американського штату Техас влада тимчасово заборонила пити воду з-під крана через виявлений мікроорганізм, що пожирає мозок.

Спочатку заборона діяла у 8 округах штату, крім одного. У суботу заборону зняли у всіх районах, крім Лейк Джексон, де розташована водоочисна станція, передає Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

У п'ятницю Техаська комісія з якості навколишнього середовища попередила Управління водопостачання про потенційне забруднення системи водопостачання мікроорганізмом Неглерія Фоулера. Жителів восьми округів попросили не використовувати водопровідну воду ні для якої потреби, крім змиву туалету.

На даний момент заборона діє тільки для міста Лейк Джексон і буде в силі до тих пір, поки водопровідна система не буде ретельно промита і аналізи води не покажуть, що вода в системі знову безпечна для використання.

Джерелом води в даному регіоні є річка Бразос. Раніше в цьому місяці 6-річний хлопчик помер від зараження мікробом. Розслідування його смерті призвело до виявлення амеби, що поїдає мозок.

Неглерія Фоулера - вид одноклітинних еукаріотичних організмів. Живуть в природних і штучних прісних водоймах при температурі 25-30 градусів Цельсія. При зараженні людини вражає нервову систему, викликаючи первинний амебний менінгоенцефаліт. Зараження відбувається під час купання або при контакті з брудною водою. Паразит потрапляє через ніс в нюховий нерв і пробирається по ньому в головний мозок людини.

Читайте ще: Вірусолог назвав головну "хитрість", на яку здатний COVID-19

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

Теги новостей: 
facebook tweeter live rss
n