24.10.2024, 22:19

Монголію офіційно визнали порушницею через відмову заарештувати Путіна: справу розгляне Асамблея Римського статуту

Марина Гончар | Все новости автора
путин

Міжнародний кримінальний суд (МКС) офіційно визнав, що Монголія порушила свої зобов'язання, коли відмовилася виконати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Це рішення створило серйозний прецедент у міжнародному праві, і тепер ситуацію розгляне Асамблея держав-учасниць Римського статуту.

За інформацією, оприлюдненою пресслужбою ]]>МКС]]>, Монголія порушила вимоги суду, не виконавши запит про арешт Путіна, що суперечить положенням Римського статуту, передає Час Пік.

Відмова Улан-Батора співпрацювати перешкоджає виконанню функцій і повноважень суду, спрямованих на притягнення до відповідальності осіб, звинувачених у серйозних міжнародних злочинах.

З огляду на серйозність ситуації, палата попереднього провадження МКС прийняла рішення передати цю справу на розгляд Асамблеї держав-учасниць Римського статуту. Асамблея має визначити, які заходи варто вжити стосовно Монголії за порушення її зобов’язань перед міжнародним правосуддям.

"Ця відмова від співпраці є серйозною перешкодою для роботи суду, і питання має бути винесене на обговорення між державами-учасницями Римського статуту", — наголошується в повідомленні МКС.

У своєму рішенні палата попереднього провадження МКС підкреслила, що офіційний статус особи не може бути підставою для ігнорування ордерів на арешт. Це означає, що навіть лідери держав, включно з президентами, не мають імунітету перед юрисдикцією МКС.

"Держави-учасниці та ті, які визнали юрисдикцію суду, зобов’язані арештовувати та передавати осіб, на яких видані ордери МКС, незалежно від їхнього офіційного становища або громадянства", — зазначено в рішенні палати.

Цей випадок піднімає важливі питання щодо співпраці держав із МКС та зобов’язань, які країни беруть на себе, підписуючи Римський статут. Рішення Монголії ігнорувати ордер на арешт Путіна може призвести до дипломатичних наслідків та вплинути на її репутацію як партнера міжнародного правосуддя. У той час, коли МКС посилює зусилля з переслідування воєнних злочинців, відмова від співпраці з боку держав-учасниць стає серйозною проблемою для виконання його мандату.

Рішення щодо відповідних санкцій або заходів проти Монголії ухвалюватимуть на найближчій сесії Асамблеї держав-учасниць Римського статуту.

Читайте також:

Перші підрозділи військових із Північної Кореї прибули на Курщину: що відомо

Читайте последние новости Украины и мира в своем смартфоне в приложении Час Пик

Теги новостей: