20.09.2013, 10:55

Вишивка на чорній канві

Ольга Григоренко | Все новости автора

У кожної вишивальниці, напевно, є на прикметі дизайн, в основі якого лежить вишивка на чорній канві, але найчастіше насторожує колір канви і розбурхує уяву питання: "А як же на ній створювати вишивку для чорної вишиванки? Це ж, напевно, так складно, адже вона темна, плетіння ледь видно, та й на очі навантаження пристойне ..." Вишивка на чорній канві потребує хорошого освітлення, а значить, оптимально здійснювати вишивку при природному сонячному світлі. Якщо ж у Вас немає можливості вишивати в денний час, тоді слід обзавестися настільною лампою, бажано з функцією регулювання напрямку світла для можливості наближення підсвічування безпосередньо самої канви. Краще використовувати світлодіодну лампу, вона дає яскраве освітлення і робить чітко видимою структуру тканини.<

Якщо Вам необхідно підсвічування не тільки зверху, але і знизу, то для цієї мети можна використовувати будь-яку білу тканину. Тканина кладеться на коліна, тобто під канву і при попаданні верхнього світла на канву стає видно через дірочки білий просвіт, таким чином створюється ефект нижнього підсвічування. Так само, в даний час у продажі з'явився планшет для нижнього підсвічування темних тканин з м'яким денним світлом, в комплект якого входить спеціальна знімна подушечка для колін, що створює зручність розташування планшета на колінах.

Слід звернути увагу на структуру канви. Бажано, щоб канва була з чітко вираженими дірочками і не пухка. Багатьом майстриням до душі жорстка канва, на ній голочка сама без праці знаходить потрібну дірочку.

Для полегшення процесу вишивки на чорній канві можна так само використовувати розмітку, наприклад 10х10 клітинок. Розмітку робимо будь-яким зручним для Вас способом: білою ниткою (бавовняною або шовковою), маркером для темної канви, білим кольоровим олівцем, кравецькою крейдою, милом тощо. Розмітка допомагає візуально орієнтуватися на тканини в процесі вишивки.

Один з нестандартних способів зробити фактуру канви більш видимою для очей - це зафарбовування її сухим милом або кравецькою крейдою.

Вишивку на чорній канві прийнято здійснювати, натягуючи тканину на п'яльці чи інші пристосування. Коли тканина натягнута на п'яльці, дірочки між хрестиками стають видні на просвіт. Якщо Ви звикли вишивати без п'ялець, то для гарної видимості просвіту краще вибирати жорстку канву, яка тримає форм.

Бувають випадки, коли після прання чорна канва може злиняти разом з готовою вишивкою. Тому, якщо Ви не до кінця впевнені в рівні її якості, то краще підстрахуватися і перед початком роботи маленький шматочок канви випрати для того, щоб переконатися, чи підходить Вам канва.

Приклад вишиванок на канві можна подивитися на сайті "ЕтноДім" в розділі "Класичні вишиванки"