07.09.2020, 21:52

В Україні будуть по-новому перевіряти субсидіантів: допомогу отримають не всі

Марина Началова | Всі новини автора
верификация субсидий

З 2021 року в Україні буде запроваджений механізм превентивної верифікації державних виплат - субсидій, пенсій, пільг та інших. Допомогу зможуть отримати лише ті, хто її дійсно потребує.

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів, передає Час Пік.

У відомстві зазначають, що на сьогодні надзвичайно важливим є питання адресності надання державної допомоги, своєчасного та у повному обсязі забезпечення нею усіх громадян, які дійсно її потребують.

З огляду на це з 1 січня 2021 року буде запроваджена превентивна верифікація інформації, яка подається громадянами при зверненні за державною допомогою. Для цього Міністерством фінансів вже побудовано інформаційно-аналітичну платформу верифікації державних виплат, яка об'єднує в одному місці інформацію про реципієнта з багатьох джерел.

У Мінфіні підкреслюють, що персональні дані в інформаційно-аналітичній платформі надійно захищені від зовнішнього втручання. При цьому обробка інформації здійснюється в автоматизованому режимі засобами Платформи без людського втручання. Мінфін суворо дотримується положень законодавства про захист персональних даних у процесі проведення верифікації. 

Архітектура інформаційно-аналітичної платформи, побудована на базі сучасних технологій, може забезпечити одночасну обробку 3,5 тисяч запитів на перевірку інформації, що дозволяє використовувати дане програмне рішення державними органами під час призначення виплати та значно скорочувати час, необхідний для прийняття рішень про виплати. 

Наразі міністерством розроблено механізм надання доступу до платформи органів, що здійснюють державні виплати, який викладено у проекті постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку доступу до інформації в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу». Такий механізм забезпечить якісну взаємодію та обмін інформацією між різними органами влади.

Проведення превентивної верифікації також сприятиме ефективному та цільовому використанню бюджетних коштів, оскільки достовірність відомостей, що впливають на визначення права та розмір державних допомог, буде перевірятись в режимі реального часу на етапі призначення виплат.

У міністерстві додали, що 1 січня 2021 року набуває чинності стаття 10 Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», якою передбачено здійснення превентивної верифікації під час звернення громадян за призначенням пенсій, допомог, субсидій, інших соціальних виплат.

Нагадаємо, в українців почали забирати незаконно видані субсидії: декому доводиться віддавати колосальні суми.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк