22.01.2021, 16:51

В Україні встановлено єдиний тариф на електроенергію: хто залишився без пільг і скільки тепер платити за світло

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
тариф

В Україні скасували низку пільг для побутових споживачів електроенергії. Замість цього буде діяти єдина фіксована вартість.

Про те, хто залишився без пільг і наскільки критична ситуація в енергетичній галузі, розповість Час Пік.

НКРЕКП ]]>постановою №15 від 6 січня 2021 року]]> скасувала нічний тариф та інші пільги на електроенергію. Тепер єдина фіксована вартість електроенергії для побутових споживачів становить 1,68 грн за кВт/год.

Хто залишився без пільг?

  • Всі побутові споживачі, які раніше платили 90 коп. за кВт/год за перші 100 кВт/ год, спожиті за місяць. 
  • Багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, які раніше платили за електроенергію 90 коп.за кВт/год, незалежно від обсягів споживання електроенергії.
  • Населення, яке проживає в житлових будинках (в т.ч. у житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (в т.ч. у сільській місцевості) - і яке раніше платило 90 коп. за кВт/год за перші 3 тис. кВт/год, спожиті за місяць.
  • Населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (в т.ч. у сільській місцевості) - і яке раніше платило 90 коп. за кВт/год за перші 3 тис. кВт/год, спожиті за місяць.
  • Гуртожитки (які підпадають під визначення "населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку") - які раніше платили 90 коп. за кВт/год незалежно від обсягів споживання електроенергії.

Коли почне діяти новий тариф?

Енергопостачальна компанія ТОВ "ЕНЕРА СХІД" поінформувала споживачів, що вони отримають нові рахунки вже в лютому, і цей тариф діятиме до кінця березня.

Зазначається, що тариф, який застосовуватиметься після 31 ерезня, залежатиме від подальших рішень Кабінету Міністрів.

Чи існує в Україні енергетична криза і чого боятися українцям?

У Національній енергетичній компанії "Укренерго" повідомили, що в Україні склалася критична ситуація із запасами вугілля всіх марок на складах ТЕС. У роботу довелося включати шість блоків трьох ТЕС на резервному паливі (газ). Для покриття додаткового навантаження в ОЕС України надається аварійна допомога з Білорусі.

Пояснюється дана ситуація тим, що споживання енергії збільшилося через сильні морози. Але в "Укренерго" запевнили, що й надалі безперешкодно забезпечуватимуть українців електроенергією.

В ефірі "5 каналу" т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко розповів, що віялових відключень вдалося уникнути. Однак є інформація, що план з відключень готувався, тому українці буквально були на порозі темряви.

Які альтернативи?

Співголова фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов прокоментував скасування пільг і загрозу віялових відключень електрики в Україні.

Він вважає, що до цього призвела некомпетентність влади, зокрема - самого Зеленського.

"Некомпетентна влада Зеленського загнала українців в енергетичну кризу посеред зими, повністю проваливши підготовку до опалювального сезону. З настанням морозів, наприклад, виявилося, що в державі не вистачає вугілля, тому "Центренерго" просить уряд дозволити віялові відключення, яких українці не бачили з 90-х років. Залишити об'єкти теплогенерації без енергоресурсу - такий же злочин, як той, коли ця ж влада Зеленського залишила лікарів беззахисними в перші місяці епідемії", - цитує Герасимова ]]>прес-служба "ЄС".]]>

Разом з тим, "ЄС " внесла проєкт Постанови, яким пропонує повернути пільгову норму до 100 кВт/год, а також заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Чи хороша ця ідея, українці навряд чи зможуть дізнатися найближчим часом.

Як споживачі поставились до "вирівнювання" тарифу на електроенергію?

Українці, м'яко кажучи, засмутилися від цієї новини, оскільки платити за електроенергію тепер доведеться більше. І абсолютно не зрозуміло, який тариф буде встановлений після березня 2021 року.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss