07.03.2024, 10:38

В Україні можуть подорожчати популярні солодощі, які їсть кожен

конфеты

Українські виробники кондитерських виробів, ймовірно, будуть змушені підвищити ціни на шоколад через стрімке зростання вартості ключової сировини - какао-бобів.

За інформацією ЗМІ, біржові ф'ючерси на какао-боби два дні тому перевалили за позначку 6600 доларів за тонну. І аналітики прогнозують, що у майбутньому ще відбуватимуться збільшення вартості, передає Час Пік.

Це призведе до того, що ціни на шоколад почнуть зростати. Найближчими роками шоколад може стати продуктом "розкоші", доступним не кожному шанувальнику солодощів.

На світовому ринку какао-бобів триває лихоманка вже кілька місяців. З кінця лютого на біржі у Нью-Йорку фіксуються нові рекорди для какао-бобів. Так, наприкінці грудня 2023 року ціна на какао-боби становила 4200 доларів за тонну, а 16 лютого цей показник досяг 5300 доларів. 5 березня ринок закрився на рівні 6311 доларів.

Причиною є низький урожай бобів через посуху у Західній Африці, зміни клімату, поширення шкідників та інші проблеми. Не лише для світу, а й для українських кондитерів наслідки можуть бути негативними. В Україні також одним із ключових факторів може стати логістична проблема через протести польських фермерів.

Читайте також: Далеко не всім по кишені: українським водіям готують нові штрафи в десятки тисяч гривень

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк