Ліпимо з дитиною: який пластилін вибрати?

Татьяна Землянко | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
пластилин

Пластилін є чудовим засобом для розвитку фантазії у дитини, а також його сенсорних здібностей і дрібної моторики. Набори пластиліну різняться між собою кількістю штук в наборах, палітрою кольорів і, звичайно ж, ціновою категорією. У будь-якому випадку можна підібрати цікавий варіант на свій смак і відповідний вашому бюджету.

Дітлахи займаються ліпленням з пластиліну, як в дитячому садку, так і у школі. Практично всі діти люблять ліпити пластилінові фігурки, а якщо до них приєднаються і дорослі, це буде захоплюючий проведений час для всієї родини. Давайте розглянемо його різновиди, щоб можна було визначитися з вибором.

Відразу слід звернути увагу, що існують два види пластиліну: звичайний і професійний. Нас цікавить звичайний вид, для ліплення з дітьми.

Читайте також: Дитячий квадроцикл: який краще вибрати

В першу чергу потрібно думати про здоров'я дитини, тому пластилін повинен відповідати деяким вимогам.

  • Має яскравий, насичений колір, який не залишає слідів на руках.
  • Не повинен прилипати до рук.
  • Добре з'єднується між собою і не розшаровується.
  • Повинен легко розм'якшуватися і бути пластичним.

Читайте також: Як вибрати самокат для дитини

Основні види пластиліну

  • Пластилін в брусочках класичний, складається з натуральних компонентів, широко застосовується в школах.
  • Різнокольорові кульки, які зберігаються в баночках, скріплені клейкими нитками один з одним. Дуже добре підходять для декорування виробів, приховують всі нерівності. Вимагають застигання протягом доби.
  • Пластилін на рослинній основі, а так само тісто для ліплення - варіант для самих маленьких, абсолютно нешкідливий.
  • Плаваючий пластилін - не засихає, не тоне у воді і не липне до рук. У ванній з ним дуже цікаво грати, можна наприклад, запустити в плавання пластиліновий кораблик зроблений самостійно.

Малювання пластиліном

Якщо дитина ще не в змозі самостійно ліпити повноцінні фігурки, тоді ви разом з нею можете освоїти дуже захоплююче заняття - техніку малювання пластиліном. Спочатку можна просто розмазувати пластилін по картону, а потім поступово розгортати ковбаски. Не забувайте хвалити дитину і ні в якому разі не критикуйте, не занижуйте його самооцінку. Не слід примушувати дитину ліпити те, що хочеться вам, дайте йому самому проявити фантазію. Такі картини найкраще робити з м'якого воскового пластиліну. Як варіант для малюка, повністю розмазати пластилін по поверхні, а потім прикрасити будь-якою крупою або макаронними виробами, намистинками, камінчиками на свій смак.

Вибирайте пластилін на ваш смак, враховуючи думку дитини, проводьте сімейні вечори або вихідні, займаючись ліпленням всією сім'єю.

facebook tweeter live rss