Чай з м'ятою: користь і шкода
У сучасному світі не уникнути стресів, головне - навчитися його правильно знімати, і м'ята - відмінний помічник в цій справі. Листя м'яти вважаються найпопулярнішим інгредієнтом для приготування всіляких напоїв, цей аромат ні з чим не сплутаєш. Сьогодні в даній статті ми і розглянемо цю рослину з її чудодійними властивостями.
Давно всім відомо, що після важкого трудового дня або емоційного навантаження, чашка чаю з м'ятою відмінно допоможе впоратися зі стресом.
Читайте також: Чай з кропиви - властивості, застосування, протипоказання
Корисні властивості
- При застуді чашка міцно завареного м'ятного чаю з медом ефективно зміцнить ваш імунітет. А ось в спеку цей чудодійний напій відмінно втамовує спрагу.
- Підвищений тиск, м'язову напругу, мігрень ... І в цьому випадку м'ята буде дуже корисною. Але слід пам'ятати, що такий чай знижує тиск, тому гіпотоніки повинні приймати його з обережністю.
- Благотворно впливає на нервову систему, дає можливість уникнути розвитку хронічної втоми, перенапруження, відмінний засіб для профілактики депресії, має здатність вирішити проблему з безсонням.
- Схуднення: вважається, що хімічний склад рослини прискорює обмін речовин, регулює відчуття голоду.
- Справляється з патологією шлунково-кишкового тракту: запори, печія, здуття, підвищене газовиділення, діарея і спазми шлунку, так як в складі є мінерали і натуральні кислоти.
- Гормональний баланс: так як в м'яті міститься величезна кількість ментолу, який потрібно для вироблення жіночих гормонів, м'ятний напій знижує менструальні болі, дискомфорт під час клімаксу, нудоту під час вагітності, але в цьому випадку все ж краще використовувати настій меліси і обов'язково проконсультуватися у фахівця.
Протипоказання
М'ятним чаєм можна нанести шкоду, як і будь-яким іншим продуктом. Надмірне вживання цього напою може завдати шкоди організму. Рекомендована добова доза: чоловікам - 1-2 чашки, жінкам не більше чотирьох чашок. Не слід вживати цей чай хворим на цукровий діабет, дітям до трьох років, а також людям з індивідуальною непереносимістю м'яти.
Читайте також: Чай з бергамотом: користь і шкода
Варіанти заготовки м'яти
- Сушка - проводиться тільки природним чином. Приготовлені пучки рослини зв'язати і підвісити вниз листям в тіні на протязі, прямих сонячних променів слід уникати.
- Замороження - листя м'яти повинні бути свіжими, без плям і пошкоджень. Складаємо рослину в поліетиленовий пакет і відправляємо в морозильну камеру. Також можна заморозити листочки м'яти в кубиках льоду і додавати в напої.
Готуйте і вживайте цю чудову диво-рослину та будьте здорові!