Квас з бузини: рецепт і корисні властивості
Квітки бузини мають цілющі властивості - це надійний засіб при лихоманці, нежиті або кашлі. Вони також мають сечогінну і розслаблюючу дію.
При використанні в лікувальних цілях суцвіття цього куща проявляють свої протизапальні, антибактеріальні та сечогінні властивості. Плоди бузини використовують для полегшення дефекації.
Чай і квас з бузини будуть корисні при захворюваннях верхніх дихальних шляхів як протизапальний і потогінний засіб.
Читайте також: Березовий сік - панацея від усіх хвороб
Рецепт квасу з бузини
Інгредієнти:
- 10 літрів води;
- 1 кг сахара;
- 40 суцвіть бузини;
- 3 лимона;
- 30 г лимонного соку.
Спосіб приготування:
- У каструлі нагрійте воду до 40-45°C, додайте цукор і лимонну кислоту. Перемішайте, поки весь цукор не розчиниться, потім зніміть каструлю з вогню.
- Відокремте квітки бузини від стебел – грубих зелених гілочок, що дають гіркий посмак. Перевірте квіти на наявність комах, при необхідності струсіть, але не змивайте водою, щоб не змити дріжджі.
- Коли цукровий сироп охолоне до температури нижче 30°C, перелийте його в місткість для бродіння – емальовану каструлю або відро. Додайте квітки бузини, цедру лимона і відіжміть фруктовий сік. У місткості має бути не менше 10-15% вільного простору для піни.
- Накрийте сусло бузини марлею або щільною тканиною, щоб не допустити комах. Перенести в темне місце зі стабільною температурою 20-28°C, залишити на 5 днів. Перемішувати необхідно 2 рази в день, вмочуючи плаваючі квіти в рідині, інакше сусло може скиснути. Через 8-20 годин має початися бродіння – буде піна і кислуватий запах.
- Видалити квітки, процідити майбутню кислоту бузини через 2-3 шари марлі. Спробувати напій, при необхідності підсолодити цукром.
- Розлити квас по пляшках для зберігання. Обов'язково залиште на кришці не менше 5-6 см вільного простору, щоб утворилося скупчення вуглекислого газу. Пляшки оптимально заповнювати на три чверті обсягу, герметично закрити. Якщо бродіння було поганим, в кожну пляшку можна додати родзинок: в ньому містяться винні дріжджі, що активізують бродіння.
- Перенесіть пляшки в холодильник або льох при 3-10°C. залиште мінімум на 3 дні (переважно 5-10 днів) для насичення вуглекислим газом.
Читайте також: Рецепти кращих прохолодних напоїв
Термін придатності домашнього квасу з бузини до 3 місяців, але пити його рекомендується протягом 30 днів. При зберіганні на дні може з'явитися шар осаду, це нормально.