09.08.2021, 16:31

Вибух будинку у Києві: у прокуратурі завершили розслідування та назвали причину трагедії

Марина Началова | Всі новини автора
взрыв на позняках

Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вибуху в житловому будинку на Позняках у Києві завершено.

Про це ]]>повідомила ]]>у Фейсбуці прес-секретар Київської міської прокуратури Надія Максимець, передає Час Пік.

Вона зазначила, що сьогодні, 9 серпня, за дорученням прокурора матеріали кримінального провадження відкриті для ознайомлення.

Згідно матеріалів слідства, вибух газу, що стався 21 червня минулого року та призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового будинку, загибелі п’ятьох людей та травмування трьох, стався через порушення службовими особами АТ «Київгаз» ряду нормативно-правових актів.

Спираючись на висновки складних судових експертиз слідчим вдалося встановити коло осіб, дії яких знаходяться у причинно-наслідковому зв’язку з настанням тяжких наслідків.

Мова йде про службових осіб, які безпосередньо причетні до неякісного розроблення, погодження та затвердження Технологічної інструкції, відповідно до якої замість знятого лічильника газу у будинку була встановлена технологічна перемичка. На думку експертів, зазначені порушення і стали причиною вибуху газу, та як наслідок призвели до загибелі та травмування людей, а також втрати житла мешканцями цього будинку.

Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт буде направлено на розгляд до Дарницького районного суду міста Києва.

Читайте ще: Банани, "начинені" кокаїном: в Україні перехопили велику партію наркотиків з Еквадору

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк