"Це був не супутник": у Держкосмосі назвали імовірну причину спалаху над Києвом
Увечері над Києвом і навіть у понад 100 кілометрах від нього помітили яскравий беззвучний спалах. ППО не працювало, а причиною спалаху спершу вважали супутник. Проте цю інформацію згодом спростували.
Про це розповіло Державне космічне агенство України, передає Час Пік.
За даними Головного центру спеціального контролю ДКА на території України зареєстрована високоенергетична акустична подія, яка пов'язана з входом космічного тіла в атмосферу, інформація наразі уточнюється. Місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області.
Повідомляється, що це не міг бути супутник, тому що район його можливого падіння знаходиться за межами України. Найбільш ймовірно спалах спричинив метеорит з потоку Лірид.
"Ліриди — це дуже швидкі і яскраві метеори, які спричиняє шлейф комети Тетчер. Ліриди не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі, їхня ознака — яскраві спалахи, або так звані «вогненні кулі». Метеорний потік Ліриди — один з найдавніших, що відомі людству. Його ще спостерігали китайці у 687 році до н. е. Свою назву потік Ліриди отримав від сузір'я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ" — йдеться у повідомленні.
Також у Держкосмосі додають, що Земля перебуватиме у шлейфі комети Тетчер з 15 по 29 квітня 2023 року. Пік зорепада припаде на 21 квітня. Подібний випадок був у лютому цього року, коли в атмосфері над північною Францією згорів метеор.
Нагадаємо, що вчора одразу після події мережа вибухнула мемами: українські користувачі в соцмережах публікували свої жартівливі припущення щодо яскравого спалаху.
Читайте також: У КМДА розповіли, коли чекати піку паводків у Києві
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |