01.07.2021, 19:10

Верховна Рада прийняла закон про корінні народи України

коренной народ

Сьогодні, 1 липня, Верховна Рада в першому читанні прийняла проєкт закону №5506 про корінні народи, який ініціював президент України Володимир Зеленський.

Документ підтримали 325 народних депутатів, передає Час Пік.

Так, закон дає визначення поняттю "корінний народ України", а також визначає народи, які такими є.

"Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки", - сказано в документі.

Корінні народи мають право на власну національну символіку, передачу майбутнім поколінням своєї мови, традицій, писемності, право на сомоопределеніе та рівний правовий захист.

Так, корінні народи зможуть створювати школи, де навчання проходитиме рідною мовою.

"Держава гарантує можливість вивчення мов корінних народів України", - сказано в законі президента.

Представники корінних народів також мають право представляти Україну на міжнародній арені у складі делегацій і в міжнародних переговорах, що стосуються прав корінних народів.

Разом з тим, в Кремлі закон про корінні народи викликав роздратування у зв'язку з тим, що в список не потрапили росіяни. Путін розцінив це як спробу викорінити росіян з території України.

"Вони будуть відчувати себе людьми другого сорту. Це призведе до скорочення загального числа росіян. Це можна порівняти за своїми негативними наслідками із застосуванням якоїсь зброї масового ураження. Видавлюють російську мову з реального практичного життя", - цитують його висловлювання в ЗМІ.

Однак, за словами народного депутата від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка, під визначення корінних народів підпадають тільки ті, хто не має своєї держави.

"Справа в тому, що відповідно до міжнародного права є чітке визначення, що таке корінний народ. Це народ, етногенез (його поява, історія, культура) якого пов'язаний з певною територією, але при цьому своєї держави він не має. Тобто білоруси, угорці, молдовани, болгари, росіяни свою державу мають. А кримчаки, караїми, кримські татари - не мають, але існування цих народів пов'язане з Україною", - пояснив депутат.

Читайте також: Підвищення виплат, нова ціна на газ та відкриття ринку землі: що зміниться в Україні з 1 липня

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк