19.10.2021, 16:13

У Верховній Раді розблоковано підписання закону про олігархів

Марина Началова | Всі новини автора

Верховна Рада відхилила 12 проектів постанов щодо скасування рішення про прийняття закону про олігархів.

Таким чином розблоковано підписання закону №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", який був прийнятий 23 вересня, передає Час Пік.

При необхідних 226 голосів за проекти постанов проголосували від 67 до 86 нардепів.

11 з цих проектів постанов подали депутати фракції "Європейська Солідарність" і 1 - від "ОПЗЖ". Представники опозиції вимагали скасувати закон, оскільки він, за їхніми словами, був прийнятий з порушенням регламенту.

Тепер закон буде направлено на підпис спікеру Верховної Ради, а потім - президенту. При цьому Дмитро Разумков наполягає, що підписувати закон повинен він, оскільки він був спікером на момент прийняття документа. Нинішній глава парламенту Руслан Стефанчук, в свою чергу, заявляє, що регламент Ради не передбачає норми, що закон повинен підписувати саме той, хто перебував на посаді спікера на момент розгляду і прийняття.

Раніше повідомлялося, що в "Слузі народу" вирішили ініціювати процедуру виключення народного депутата Людмили Буймістер зі складу фракції через відмову голосувати за закон про олігархів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк